Anna Todd

Anna Todd je úspěšná americká autorka, která se proslavila především díky sérii After. Nejprve svá díla publikovala na veřejnou síť Wattpad, ale její příběhy se brzy dočkaly i knižního vydání.  
 
Anna Renee Todd se narodila 20. března 1989 a celé své dětství strávila ve městě Dayton, které se nachází v americkém státě Ohio. Tam také chodila do školy, objevila svou lásku ke knihám včetně klasické literatury a začala poprvé tvořit i svá vlastní díla. Během studia na střední škole zároveň poznala svého manžela Jordana, s nímž má dnes syna Ashera. Všichni společně žijí v Los Angeles.

Jelikož Anna vždy ráda četla fanfikci, brzy objevila veřejnou síť Wattpad, kde roku 2013 také začala po jednotlivých kapitolách publikovat první ze svých příběhů. Jednalo se o román After, který si během následujícího roku zamilovaly miliony čtenářů po celém světě, čímž si získal také pozornost nakladatelů.

Od okamžiku, kdy bylo první vyprávění Anny Todd roku 2014 vydáno v knižní podobě, se autorce nabídky na spolupráci jen hrnuly. Série After se dočkala dalších pokračování a prvotina s podtitulem Polibek byla také zfilmována. Díky obrovské podpoře ze strany čtenářů se Anna následně pustila i do dalších zajímavých projektů a napsala několik romantických titulů mimo původní sérii After.
 

Anna Todd: After

Nejvíce se Anna Todd proslavila coby autorka romantické série After, jež vypráví o vztahu dvou mladých lidí, který je založený na kontrastu nenávisti a spalující vášně. Inspirací se jí stala hudba skupiny One Direction a především mladý zpěvák Harry Styles, podle kterého je napsaná postava hlavního hrdiny Hardina Scotta. Tento fakt v roce 2013 velkou měrou přispěl k tomu, že si příběhy Anny Todd oblíbili především náctiletí čtenáři, kteří skupinu One Direction v té době zbožňovali.

Jakmile se série After v roce 2014 dočkala knižního vydání, opět sklidila mezi čtenáři obrovský úspěch. Z toho důvodu byla brzy přeložena do dalších 30 světových jazyků a dočkala se také filmové adaptace. Co se týče hlavní dějové linky, momentálně je k dostání pět dílů, které sledují vývoj vztahu oblíbených hlavních hrdinů. Jedná se o knihy:
 

Další romány

Kromě populární série After vytvořila Anna Todd knihy, kde jako hlavní hrdina vystupuje Landon Gibson, jenž se okrajově objevil také v sérii After. Jedná se o romány Nothing More a Nothing Less, které ovšem prozatím nebyly přeloženy do češtiny. Stejné je to i s knihou The Brightest Stars, jež představuje první díl nové romantické série s názvem Karina a Kael.

Českého překladu se naopak dočkala kniha Sestry Springovy, která je inspirovaná klasickým románem Louisy May Alcottové s názvem Malé ženy. Vypráví romantický příběh o děvčatech Springových, která vyrůstají na vojenské základně v New Orleans a mají velké plány do budoucna. Každá ze sester je však úplně jiná a když se sejdou všechny dohromady, značí to příchod živelné pohromy.
 

Zobrazit více