Radka Třeštíková

Radka Třeštíková je česká spisovatelka, která se proslavila díly To prší moře, Bábovky a Veselí. Původně uměleckou kariéru ale nezamýšlela. Toužila se totiž stát právničkou.
 
Někteří jí díky čtivému stylu psaní přezdívají Viewegh v sukni. Původně se profesi spisovatelky přitom ani věnovat nechtěla. Radka Třeštíková se totiž toužila stát právničkou, vystudovala proto Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a sedm let v tomto oboru i pracovala. Umělecké řemeslo ji dostihlo až později. Momentálně patří k nejznámějším českým spisovatelkám a na svém kontě má hned několik úspěšných knih, při jejichž psaní se částečně inspirovala vlastním životem.
Doposud vydala tyto knihy:

Radka Třeštíková se narodila v roce 1981 ve Zlíně a do svých devatenácti let žila ve Veselí nad Moravou. Poté se přestěhovala do Prahy, kde momentálně žije s manželem, kterým je známý fotograf Tomáš Třeštík, syn uznávané režisérky Heleny Třeštíkové. Spolu mají dvě děti – Elu a Jonatána.

Ještě předtím, než se stala spisovatelkou, přispívala Radka Třeštíková na blog časopisu Respekt a webové stránky měsíčníku Psychologie. S jejími dalšími texty se pak čtenáři mohli setkat také v časopise Elle, Instinkt či Marie Claire. První knihu s názvem Dobře mi tak vydala v roce 2014, bestsellerem se ale stal až její třetí počin, a sice Bábovky, ve kterých popisuje osudy dvanácti žen – od nevěry až po dítě, na které si rodiče nikdy neudělají čas.

A stejně jako v tomto románu, i v jejích dalších publikacích se do popředí dostávají právě mezilidské vztahy. Do příběhu autorka rovněž promítá i vlastní životní zkušenosti. Tak je tomu například v díle Veselí, jehož hlavní hrdinkou je třiatřicetiletá Eliška, která se rozhodla vrátit zpátky na jižní Moravu.

Zobrazit více