Josef Maršálek

Josef Maršálek momentálně patří k nejznámějším českým cukrářům. Pekl pro britskou královnu i v indickém Concu a momentálně má na kontě už dvě knihy o pečení.

Ačkoli už jako malý dobře věděl, že se chce věnovat cukrařině, splnil svým rodičům přání a stal se učitelem. U této profese ale příliš dlouho nevydržel, a tak se rodák z Moravy po roce praxe vydal zkusit své štěstí do Prahy a splnit si svůj celoživotní sen. Neměl ale výuční list, a tak se mu dlouhou dobu nedařilo získat práci. Nakonec ho přeci jen zaměstnali v cukrářské výrobě, kde pekl na zakázku pro Hrad a zahraniční návštěvy. Toužil si ale rozšířit obzory, a tak začal při práci studovat ještě vysokou hotelovou školu.

Následně přišla lukrativní nabídka z Anglie, kam Maršálek ještě během studií vycestoval za brigádou. Šéfkuchař hotelu Bath Spa, ve kterém mladý učedník v průběhu letních prázdnin pracoval, si ho oblíbil natolik, že když se měl vrátit zpátky do rodné země, přemluvil ho, ať školu dokončí dálkově. Takto dodělal bakalářská studia, ta inženýrská už ale dokončoval při práci v britském Harrods, jednom z nejluxusnějších obchodních domů na světě.

Za dobu sedmi let, které v legendárním podniku strávil, přišel s celou řadou nových nápadů, díky kterým se příjmy téměř ztrojnásobily. Maršálek proto obdržel tituly kuchaře roku, týmu roku a manažera roku. Když mu pak vedení nabídlo pozici šéfcukráře, o kterou na začátku usiloval, odmítl s tím, že už je pozdě. Namísto toho se vydal za svými přáteli do Indie, kde se cukrařině věnoval jeden rok. Když se pak vrátil do Česka, rozjel projekt CakeShop Prague.

V roce 2019 se svůj cukrářský um rozhodl zvěčnit, a tak vydal knihu s názvem Péct, milovat a žít, ve které vypráví své reálné zkušenosti od narození až po současnost. Čtenáři se tak dozvědí více o jeho lásce k pečení, která se zrodila už ve velmi mladém věku, nebo o tom, jak odešel hledat štěstí nejprve do Prahy a pak do Anglie, kde pekl pro královnu Alžbětu i Eltona Johna, a jak zavítal až do daleké Indie, kde svému příteli pomohl rozjet síť cukráren. Součástí publikace jsou samozřejmě také recepty, které jsou obohacené o spoustu fotografií.

V roce 2020 Maršálka diváci mohli vidět také na obrazovkách České televize, konkrétně v pořadu Peče celá země, kde společně s cukrářkou Mirkou Slavíkovou působil jako porotce. Ve stejném roce talentovanému cukráři vychází také druhá kuchařka, tentokrát s názvem Moderní česká cukrařina. Kniha obsahuje 47 skvělých receptů, ale i spoustu cenných rad a tipů, pomocí kterých dovede každý své zákusky k naprosté dokonalosti

Zobrazit více