O tom, že dětská fantazie nezná mezí, se pravidelně přesvědčuje nejeden dospělý. Vždyť kdo jiný než právě děti dokáže výklenek ve skále proměnit v portál do jiné dimenze, použít klacky místo kouzelných hůlek a lusknutím prstů aktivovat nadpřirozenou schopnost? Podobné dobrodružství mohou navíc zažívat i díky fantasy knihám pro děti, které je přenesou do kouzelných lesů či na upíří internátní školu nebo je povozí na dračím hřbetu. Nechte je snít a vyberte jim tu pravou knihu z široké nabídky titulů.
    Více
Od klasické fantasy literatury, kterou v druhé polovině 19. století veřejnosti představil farář a spisovatel George MacDonald, se ta dětská v mnoha ohledech liší. Kromě jednodušších zápletek, méně temných postav a jednoduššího jazyka jsou pro ni typické také pohádkové motivy, které se s fantasy prvky často mísí.

Ve fantasy, která je určená pro nejmenší čtenáře, zpravidla najdeme také dětského hrdinu, s kterým se malí čtenáři lépe ztotožní. Tak jako se ztotožnili třeba s jedenáctiletým kouzelníkem Harry Potterem, když v prvním díle série hledal ztracený Kámen mudrců, nebo se sourozenci Petrem, Zuzanou, Edmundem a Lucií, zatímco se vydávali do magického světa Narnie.

Dětská fantasy je zkrátka způsob, jakým si děti mohou splnit své nejbláznivější sny, a zároveň i prostředkem k nevídanému dobrodružství. Pokud hledáte další tipy na zajímavé produkty pro děti nebo zkrátka chcete během péče o svou ratolest najít nějakou inspiraci, podívejte se na stránku Rodičov.cz.