Romantické duše čtou příběhy o lásce. To je známý fakt. Ale co když má romantická duše také opravdu bujnou fantazii? Pak sáhne po fantasy literatuře pro dívky, která je kromě milostných zápletek doplněná o nadpřirozené prvky. Jednou frčí upíři, podruhé vlkodlaci a nakonec andělé. Jedno ale mají společné. Dříve, než hrdinové získají svou lásku, musejí svést boj dobra proti zlu.
    Více
Ačkoli kořeny fantasy žánru sahají do druhé poloviny 19. století, kdy jej do povědomí veřejnosti dostal mimo jiné farář a spisovatel George MacDonald, který inspiroval třeba uznávaného J. R. R. Tolkiena, verze pro dívky se začala objevovat zhruba až o století později.

A jak se oproti klasické fantasy liší? Kromě nadpřirozených bytostí, kterými jsou typicky upíři, vlkodlaci či strážní a padlí andělé, se příběh točí kolem milostného vzplanutí, velmi často mezi člověkem a onou nadpřirozenou bytostí.

Velký úspěch v tomto žánru přinesla sága Stmívání z roku 2005 od spisovatelky Stephenie Meyerové, která popisuje romantický příběh lidské dívky Belly a upíra Edwarda. Podobného úspěchu se dočkala také série Vampýrská akademie od spisovatelky Richelle Meadové či série Selekce, počin Kiery Cassové.