Mladý neohrožený hrdina, nadpřirozené schopnosti nebo boj na život a na smrt. Knihy spadající do žánru fantasy pro teenagery, jsou plné akce, napětí, ale nechybí jim ani romance a vášeň. Fantasy s nádechem hororu nebo romantický příběh zasazený do kouzelného světa nadpřirozených bytostí? Záleží na preferencích každého čtenáře.
    Více
Vydávat se do alternativních světů, prožívat kouzelná dobrodružství a ovládat nadpřirozené schopnosti není snem jen malých dětí. Po podobném úniku od reality touží i velká spousta teenagerů, která z toho důvodu sahá po fantasy knihách, které jsou jim šité přímo na míru. Jakto?

Důvod je celkem prostý. Mladí lidé se ve svých hrdinech touží vidět. Právě proto je většina hlavních postav obvykle v dospívajícím věku. Čtenář se tak lépe dokáže vžít do jeho situace, a to i za předpokladu, že s realitou nemá příliš společného.

Protagonista skrývající nadpřirozené schopnosti navíc zpravidla svým zjevem nezapadá mezi ostatní, má temnou minulost anebo je naopak ukázkou spořádaného neviditelného studenta, který se vlivem vnějších vlivů utrhne ze řetězu a svede boj proti narůstajícímu zlu. A během záchrany světa samozřejmě stihne potkat i osudovou lásku.

Harry Potter, Eragon, Stmívání či Měsíční kroniky. Teenageři ve svém životě potřebují nějaké vzrušení a young adult fantasy knihy jsou k tomu přímo stvořené.