Na světové úrovni patří Jamie Oliver mezi nejznámější kuchaře. Pozornost si získal zejména díky zaměření se na recepty, které jsou velmi snadné a rychlé, díky čemuž se hodí do běžného života. Pokud tedy hledáte delikátní a praktické recepty na každý den, bez váhání sáhněte po některé z jeho krásných kuchařek, které potěší začátečníky i zkušenější kuchtíky.

    Více
Jamie Oliver je pověstný jednoduchými a rychlými recepty. Proto je pro vaši knihovnu povinnou výbavou kuchařka Jamie Oliver: 5 ingrediencí, která je ideální pro situace, kdy máte v lednici jen pár surovin. Jamie vám v této kuchařce ukáže, že i s omezenými možnostmi se dá vykouzlit výborné a efektivní jídlo během chvilky a bez zbytečného stresu. Dalším skvělým tipem je kniha Superfood hravě a zdravě. Tato kuchařka Jamieho Olivera vám nabídne 30 různých snídaní, 30 obědů i 30 večeří a k tomu také různé svačiny a drinky.

Kdo by se chtěl v kuchyni dřít, když to není potřeba? Jamie Oliver právě pro tyhle situace připravil kuchařku Pohoda v kuchyni, kterou využijete v každé situaci. V této knize se navíc obsáhle věnuje povídání o detailech spojených s vařením a předá vám tam spoustu nových a zajímavých informací. Na konci knihy na vás čekají také detailní informace o výživových hodnotách.

Vařte chytře jako Jamie je kuchařka, kterou Jamie Oliver připravil zejména proto, abyste jedli dobře a zároveň v kuchyni méně plýtvali potravinami. Díky tomu se tato kuchařka hodí do každé domácnosti. Navíc je chytře rozdělená do šesti kategorií podle hlavních surovin, jako je kuře, hovězí maso či zelenina, takže v ní vždy snadno najdete svůj oblíbený recept.

Když se chceme bavit o Jamiem Oliverovi a tematických kuchařkách, je jasnou volbou britská kuchyně. Ačkoliv zrovna pokrmy z Velké Británie nejsou světově zase tolik oblíbené, Jamie vám v knize Moje Velká Británie představí 130 receptů, ve kterých vám svou národní kuchyni představí a jistě vás přesvědčí, že recepty z jeho rodné země stojí za zkoušku. Pokud se máte zamilovat do britské kuchyně, tak právě díky této kuchařce, kterou vytvořil Jamie Oliver. Kuchařka, jež se naopak soustředí na oblíbenou italskou kuchyni, je kniha Jamie vaří po italsku.