Asijské kuchařky jsou plné exotických vůní, ostrých i lahodných jídel a pestrých barev. Právě díky použití netypických surovin je asijská kuchyně stále oblíbenější. Zároveň by se ale mohlo zdát, že příprava vietnamských, thajských či čínských jídel je kvůli své odlišnosti od evropských pokrmů příliš náročná. Z tohoto omylu vás vyvede jakákoliv asijská kuchařka z našeho výběru, která vám zároveň pomůže vykouzlit poklady Asie v prostředí domova.
    Více
Zejména vietnamská kuchyně zažívá v posledních letech obrovský vzestup. V centrech velkých měst i na jejich periferiích vzkvétají stále nové špičkové restaurace i obyčejná bistra. Proto by žádnému milovníkovi vaření neměla chybět asijská kuchařka, která se věnuje právě kuchyni Vietnamu. S jistotou si můžete vybrat například knihu Pravá vietnamská kuchyně, která vás naučí vařit jako rodilý Vietnamec. Dále je velmi šikovná i asijská kuchařka jménem Více než vietnamská kuchařka. V ní se dozvíte zajímavé informace o původu jednotlivých jídel i různé triky, díky kterým ohromíte rodinu i přátele. Neprohloupíte ani s knihou Vietnamská kuchařka od Bé Ha a její maminky.

Oproti „nově objevené“ vietnamské kuchyni jsou na českých stolech již dlouhá léta stálicí čínské pokrmy. „Čínu“ si občas doma vaříme snad všichni. Čínská kuchyně toho ale může nabídnout mnohem víc. O tom vás přesvědčí například asijská kuchařka Culinaria Čína, která vám představí i historii této země a zajímavosti spojené s vařením. Další asijská kuchařka jménem Léčivá čínská kuchyně vám ukáže, jak si za pomoci stravy zajistit dlouhověkost a zdraví.

Když se bavíme o jídlech Asie, musíme zmínit i méně známou Koreu, která rozhodně stojí za pozornost. Asijská kuchařka Krása korejského jídla vám představí nejlepší korejská jídla i příběhy s nimi spojené.