Na čínskou kuchyni můžete narazit téměř na každém rohu. Není divu, že je natolik rozšířená, jelikož má mnoho předností. Právě proto se může v oblíbenosti řadit mezi takové velikány, jako je italská či francouzská kuchyně. Je velmi rozmanitá, protože se nikdy nebránila inovaci, a tak přijala od každého něco, navíc v Číně díky rozlehlosti této země existuje spousta různých regionálních úprav pokrmů a místních specialit.   Více
Pokrmy z Číny jsou zajímavé například tím, že často kombinují slané chutě hlavních pokrmů se sladkými či kyselými chutěmi. Pro Čechy to může být zprvu zvláštní, ale právě množství čínských restaurací na našem území výmluvně dokazuje, že se na sladkokyselé kuře mnoho lidí rádo vrací. Jak na tento recept a mnoho dalších popisuje kuchařka Čínská kuchyně na českém stole.

Vášnivým i amatérským kuchařům by rozhodně neměla chybět čínská kuchařka, která vás při vaření nikdy nenechá na holičkách a pomůže vám zaručit exotické čínské hody. Nutností je v kuchyni jen velká pánev typu wok. Specialitou asijských kuchyní jsou také plněné knedlíčky a dezerty připravované často z tofu nebo ze smaženého ovoce. Jak na všechny tyto rozmanité pokrmy vám ukáže například kuchařka Culinaria Čína.

Je těžké představit si pokrmy z Číny, se kterými se běžně setkáváme, bez masa. Nejčastěji se používá kuřecí, vepřové a kachní. Dietní kuchařka Čínská kuchyně v redukční variantě vám ale dokáže, že pokrmy z této kuchyně mohou být bez problému připraveny tak, aby měly co nejméně kalorií. Ze zeleniny je snad nejtypičtější používání bambusových výhonků a hub. Pokrmy z Číny jsou také často pikantní. Vždyť jen jednou z nejtypičtějších polévek je ostrokyselá. Při vaření pak z koření budete potřebovat zázvor, sójovou omáčku nebo například ocet.

Čínská kuchyně navíc dbá na úpravu jídla a jeho servírování. K tomu se nejčastěji používá tradiční zdobený porcelán. Z porcelánu jsou i lžíce, kterými se společně s hůlkami jídlo konzumuje. Libovolná čínská kuchařka vám ale ukáže, že i bez krásného nádobí může být hostina složená z čínských pokrmů skvělým zážitkem. Může být dokonce léčivá, jak dokazuje čínská kuchařka Léčivá čínská kuchyně.