Italská kuchyně není jen o pizze a špagetách. Stojí na bylinkách, olivovém oleji, těstovinách a šťavnatých rajčatech. Proto patří mezi nekorunované královny gastronomie, což potvrzuje její obliba ve světě. Pokud chcete vhlédnout do jejích tajů a ovládnout plné a svěží chutě z Itálie, bude se vám hodit nejedna italská kuchařka.
    Více
Jak lépe se naučit vařit italská jídla než od rodilého Itala? Právě proto nesáhnete vedle s kuchařkou Italská kuchyně, kterou připravil kuchař Riccardo Lucque. Pro začátečníky i zkušené kuchaře se navíc hodí italská kuchařka Po italsku do hubky, která je plná praktických rad, málo známých tipů i pár pikantních drbů.

Osvědčenou klasikou na poli vaření je i edice od časopisu Apetit. Z prostředí Itálie pro vás připravili kuchařku Mamma Mia!, ve které se najde zajímavá inspirace pro každého. Je totiž plná tradičních receptů, bleskových jídel, regionálních specialit i lahodných dezertů. Dalším kulinářským časopisem, který připravil vlastní edici čistě italských pokrmů, je Saveur. Můžete se tak zasnít nad kuchařkou Šťastná italská kuchyně a budete ještě šťastnější, až si s její pomocí připravíte lahodná jídla.

Ani vegani se nemusí bát, že by si neužili vynikající chutě Itálie. Právě pro ně je tu totiž Italská veganská kuchařka. Nabízí 90 čistě veganských receptů, které jsou tak rozmanité, že z nich můžete připravit i celé slavnostní menu. Zajímavé chvíle v kuchyni můžete strávit i se Sophií Loren, filmovou hvězdou a bravurní kuchařkou. Její italská kuchařka Vařím s láskou vám nabízí 300 jejích oblíbených receptů.

Pro každého pořádného milovníka italského jídla je tu navíc tradiční italská kuchařka Inspirato da Italia. Italská kuchyně by nemohla existovat bez těstovin, což vám bez problémů dokáže oblíbený italský kuchař Emanuele Ridi. Jeho italská kuchařka Pasta e Basta zaručí, že už nikdy nebudete potřebovat jinou publikaci na přípravu těstovin.

Pokud si chcete italské pokrmy zasadit do kontextu jednotlivých regionů a dozvědět se třeba i něco o víně, bude vaším oblíbeným společníkem italská kuchařka Culinaria Itálie. Co by byla Itálie bez pizzy? Málokdo by si dokázal představit život bez této tradiční italské pochoutky. Jak si ji připravit doma, vám poradí kuchařka Vychytaná pizza a pro bleskově hotové jídlo je tu kuchařka Rychlé večeře Pizza.