Oblíbené kuchařky pro začátečníky

Chcete se naučit vařit, ale maminka ani babičky na vás nemají čas? Nebo byste rádi obdarovali dceru, syna či vnoučata pěkným dárkem, který jim navíc bude v životě také prospěšný? Tak právě pro vás jsou určené jednoduché kuchařky pro začátečníky, které jsou plné snadných i složitějších receptů, do detailu popsaných kuchařských postupů i zajímavých příběhů.
    Více
Jestliže se vůbec poprvé chystáte postavit k plotně a spíše než nadšení jsou na vás patrné obavy, nezoufejte. Přesně pro takové situace jsou zde nejlepší kuchařky pro začátečníky, které vás provedou naprostými kuchařskými základy a pomohou vám oslnit přátele i příbuzné prostřednictvím kvalitního domácího jídla. Hovězí guláš, chutná ořechová bábovka nebo třeba bramboračka jako od babičky? To vše a ještě mnohem více hravě zvládnete díky kuchařkám pro začátečníky.

Každá začínající kuchařka by si měla všechno sama vyzkoušet a občas samozřejmě také něco zkazit, aby mohla následně začít vařit a péct naprosto svobodně, podle vlastní chuti a fantazie. Taková je životní filozofie Kamily Skopové, která má na svědomí kuchařku pro začátečníky s názvem …ale máma to vařila líp. Najdete v ní recepty na tradiční jídla české kuchyně i cizokrajné pokrmy, spoustu praktických rad nebo třeba přehled nejdůležitějšího koření, bez kterého v kuchyni neobejdete.

Obrázková kuchařka pro začátečníky, za jejímž vznikem stojí Jaroslava Pechová, nese název První kroky v kuchyni. Tato publikace plná jednoduchých hrníčkových receptů vám nejen poradí s naprostými základy, ale zároveň se stane i vaším každodenním průvodcem a dobrým rádcem. Seznámí vás totiž s těmi nejdůležitějšími gastronomickými pravidly, podrobně popíše přípravu klasických českých pokrmů a nezapomene ani na rady ohledně zdravé výživy.
 
Patříte mezi kuchařské nadšence, kteří neměli možnost pečící um okoukat od svých maminek či babiček, ale přesto byste rádi provoněli svůj domov sladkým moučníkem nebo si připravili pořádnou svíčkovou? V tom případě je kniha s názvem Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zapletalové přesně to pravé pro vás. Je psaná vtipně a s láskou, nechá vás nahlédnout pod pokličku jednoduchých i složitějších jídel a nezdráhá se přesně vysvětlovat jednotlivé kuchařské postupy. Pokud vás tyto recepty nadchnou a chtěli byste se přiučit i něčemu dalšímu, zkuste pokračování s názvem Vánoční kuchařka pro dceru.

Přestalo vás bavit pořád dokola jíst párky s kečupem, chleba se sýrem, utopence na stojáka a bagety z benzínky? Tak to je asi načase naučit se připravit alespoň několik jednoduchých a rychlých pokrmů. S tím vám může pomoci kuchařka pro muže začátečníky, kterou na pultech knihkupectví najdete pod názvem Sám doma a hladový. Jak říká její autor Matěj Pospíšil, tahle kniha vás sice nenakrmí, ale poskytne vám pár tipů, abyste si doma mohli uvařit i něco kapku nápaditějšího, než jsou vajíčka na deset způsobů.

Spíše než vaření vás zajímá kvalitní čtení? Žádný problém! Kuchařka s názvem Deník Dity P., která patří mezi nejúspěšnější tituly na českém trhu, vás pohltí a dost možná vás naučí vařit jen tak mimochodem. Samotná Dita Pecháčková o sobě tvrdí, že není bůhvíjaká kuchařka. Ze svých nejoblíbenějších jídel nicméně sestavila tuto pozoruhodnou knihu, kde navíc vypráví, jak to všechno s její láskou k vaření vlastně bylo. A pokud vás tato ojedinělá kuchařka pro úplné začátečníky nadchne, není nic jednoduššího než sáhnout po jejím pokračování s názvem Deník Dity P. Kuchařka 2.