Víte, jaká kuchyňská pomůcka je při vaření a pečení nejdůležitější? Není to váha, metlička ani mixér. Hvězdou kuchyně je nyní obyčejný hrníček. Neslouží totiž jen na pití čaje a kávy. Je nezbytným pomocníkem pro hrníčkové kuchařky, které mají už desítky let široký zástup fanoušků díky své obdivuhodné jednoduchosti.
    Více
Pečete a vaříte rádi, ale nemáte po ruce kuchyňskou váhu nebo vás prostě nebaví neustále pracně odvažovat jednotlivé suroviny? S tím vám mohou pomoci hrníčkové kuchařky, které nabízí jednoduchý způsob, jak se tomuto problému vyhnout. Správné množství ingrediencí totiž stačí jednoduše odměřit pomocí hrníčků a lžiček, jež máte v kuchyni vždy při ruce.

V jednoduchosti je krása a v tomto případě vám použití hrníčku ušetří i mytí misek a dalšího nádobí, které se zašpiní při klasickém pečení. Právě díky jednoduchosti jsou hrníčkové recepty stále oblíbenější. Bez potíží je navíc zvládnou i nezkušení partneři a ratolesti. Nechte se okouzlit nenáročnou přípravou s dokonalým výsledkem. Často se sice jedná o sladké recepty, ale v hrníčkových kuchařkách se mnohdy počítá i s houskovými knedlíky, chlebem nebo polévkami. Za pomoci zdánlivě obyčejného hrníčku tak můžete připravit celé menu.

Výborným pomocníkem každé správné kuchařky je kniha s názvem Ottova velká hrníčková kuchařka. Na více než pěti stech stranách zde najdete zhruba dva tisíce receptů, jež zahrnují všechny pokrmy, na které si vzpomenete. K jejich přípravě samozřejmě nebudete potřebovat žádnou váhu, ale vystačíte si s obyčejným hrnečkem, polévkovou lžící nebo třeba malou kávovou lžičkou. Hrníčkové recepty určitě ocení také maminky, které při péči o děti nemají čas, aby v kuchyni trávily celou věčnost. Další tipy, jak připravit příkrmy pro děti nebo jiné zajímavé pokrmy, najdete na stránce www.rodicov.cz.

Koho z nás občas nepřepadne nutkavá chuť na něco sladkého? Nejčastěji lidé hledají ve spojení s pojmem hrníčková kuchařka palačinky, perník, jablečné řezy nebo různé další oblíbené dezerty. Pokud máte také rádi sladké, neměli byste si nechat ujít populární hrníčkovou kuchařku, která se jmenuje Hrníčkové pečení aneb sladké recepty bez vážení. Vynikající recepty, které zde najdete, připravil a vyzkoušel kolektiv předních českých cukrářů a kuchařů pod vedením Pavlíny Berzsiové.

U moučníků ještě na chvíli zůstaneme. Spoustu jednoduchých receptů na koláče, chutné dorty nebo třeba nepečené cukroví najdete v knize Hrníčkové zákusky. Tato hrníčková kuchařka recepty doplňuje také o fotky jednotlivých kroků při přípravě dezertů, což vám zajisté pomůže při jejich správné realizaci. Další zajímavou volbou je Hrníčková kuchařka Zdeňky a Vladimíra Horeckých nebo třeba kniha Hrníčkové moučníky z pera Aleny Doležalové.

Zajímá vás vaření a pečení bez lepku, laktózy, sóji a cukru? Hrníčková kuchařka s názvem Srdcem v kuchyni, kterou si pro čtenáře připravila známá foodblogerka jménem Bezlepková Margottka, je plná zdravých, chutných a snadných receptů pro celou rodinu. Obsahuje navíc nutriční hodnoty jednotlivých pokrmů i tabulku náhradních surovin pro případ, že některé ingredience nemůžete sehnat nebo je prostě nemáte zrovna po ruce.