Kuchyň už dávno není svatyní jen pro ženy. Muži zde totiž také mají své právoplatné místo a jejich přístup k vaření je mnohy pragmatičtější. Vždyť i mezi šéfkuchaři najdeme nejvíce právě mužů. Chlapům, kteří se nebojí chytit se nože a připravit večeři, jsou věnovány kuchařky pro muže.   Více
Ať už jste mládenec, nebo pořádný mužský po padesátce, nebojte se postavit se za plotnu s knihou Kuchařka pro osamělé muže. Ukáže vám, že uvařit jde i bez ženy, a navíc vás doprovodí úvahami o vztazích mužů a žen. Hlavním konceptem jsou recepty do 20 a 30 minut, které budou vyhovovat každému, koho zajímá zejména praktická stránka vaření a kdo nemá zapotřebí oslňovat své okolí vyumělkovanými recepty. V kuchařce najdete recepty od čínské kuchyně i po tu českou, takže si můžete vybírat a stačí vám k tomu jediná kniha.

Každý správný český chlap musí být milovníkem piva. Pokud byste se tedy chtěli vrhnout do domácího vaření piva, vezměte si k ruce kuchařku Pivařka. Dozvíte se v ní i o historii piva a rozsáhlý úvod do domácího vaření piva, takže se nemusíte bát experimentovat. Můžete se vrhnout i na druhý díl Pivařka 2.

Kuchařka pro mého muže je ideální kuchařka pro chlapy, kteří se nebojí pustit se do vaření i přes to, že mají málo zkušeností. Nebo dokonce nemají zkušenosti vůbec žádné. Kniha je rozdělena do kapitol podle toho, pro jakou příležitost zrovna potřebujete uvařit a obsahuje mnoho návodných fotografií i detailních popisů vaření, aby pomohla všem začátečníkům.

Inspiraci na snadné recepty vám nabídne kuchařka pro muže Easy weekends. Zaměřuje se na využití sezónních potravin, takže vaření bude o to snazší. Zajímavou volbou je také kniha Škoda nevařit, která je plná rad, fotografií i receptů. Navíc je doplněná výběrem hudby, který vám dokonale dokreslí přípravu pokrmu. Pokud vás tento koncept zaujme, nebojte se sáhnout i po druhém dílu Škoda nevařit 2.