Dobré jídlo neocení jen lidé, ale i nejlepší přátelé člověka. Možná vás to překvapí, ale mezi kuchařkami najdete i kuchařky pro psy. Při vaření byste totiž rozhodně neměli zapomínat ani na ně. Vyměňte jim alespoň občas nudné granule a konzervy za něco dobrého, co jim sami připravíte. Víte tak do detailu, co vaši mazlíčci jedí, a navíc dostanou čerstvě připravené krmení.​​​​​   Více
V knize Kuchařka pro psy na každý den najdete spoustu receptů a rad, jak správně krmit psy přirozenou stravou. Dozvíte se, jak připravit kvalitní potravu za pomoci v knize obsažených receptů. Můžete si přečíst i jednotlivé rozpisy výživových hodnot pokrmů, obsah látek v jednotlivých surovinách, na co si dát pozor a jakým surovinám se vyhnout. Tato psí kuchařka je tedy široce zaměřenou publikací, ve které najdete ty nejzákladnější a nejdůležitější informace ke krmení psů přirozenou potravou.

Hlavním stravovacím stylem pro psy, který se v posledních letech hodně rozmáhá, je takzvané BARFování. BARF je syrová strava, která se snaží co nejvíce přiblížit tomu, co jedí v přírodě divoké šelmy, ke kterým samozřejmě psi od pradávna patřili. Představuje tedy přirozenou stravu respektující výživové potřeby zvířete. Váš pes díky ní dostane vše, co potřebuje. Pokud tedy chcete svému mazlíčkovi dopřát kvalitní stravu, pomůže vám kniha Barf Syrová strava pro psy.

Původní českou publikací zaměřenou na tento styl krmení je kniha BARF Krmení psa přirozenou stravou. Napsala ji chovatelka ridgebacků Kateřina Novosádová, která se v této kuchařce věnuje všem životním etapám psů. Pozornost zaměřuje i na období březosti fen, nemocem a dietní stravě. Kniha je tak plná zajímavých informací, které vám pomohou zajistit svému psovi spokojený život.

V další knize Kateřiny Novosádové s názvem BARF kuchařka naleznete 170 receptů nejen na běžné denní krmení, ale i na sušenky, dorty, paštiky a jiné pamlsky pro čtyřnohé kamarády. Můžete díky nim alespoň občas zpříjemnit vašim psům každodenní život nebo je pomocí pamlsků odměňovat.

U pamlsků ještě chvíli zůstaneme díky kuchařce Sušenky pro psy. S ní můžete svého pejska opravdu hýčkat domácími dobrotami, na které nemají ani ty nejlepší a nejdražší pochoutky z obchodu. Doma připravené pamlsky totiž neobsahují sůl, cukr, barviva ani konzervanty. Pejsci se vám za kvalitní krmení a dobroty jistě s láskou odmění.