Obliba vegetariánské stravy je na vzestupu a cestu si k ní nacházejí i jinak zarytí milovníci masa. Ať už vás zajímá vegetariánská strava z etického, ekologického či zdravotního důvodu, nebo prostě jen chcete vyzkoušet něco nového, možností je spoustu. Také už vás trápí, že v restauracích jsou stálicí vegetariánských jídel převážně jen smažák a obyčejné saláty bez nápadu? Uvařte si raději doma jakékoliv lahodné vegetariánské jídlo, na které zrovna budete mít chuť. Dokažte sobě, rodině i přátelům, že pochutnat si lze i bez masa.   Více
Kuchařky jsou bez pochyby jednou z nejoblíbenějších knižních kategorií a své místo mají v každé domácnosti. Recepty bez masa by měly být nedílnou součástí každé domácí knihovny, protože nabízejí zajímavou škálu tradičních i moderních receptů, které vám pomůžou vykročit ze zaběhnuté rutiny. A je jedno, jestli se v kuchyni pochybujete už roky, nebo teprve začínáte.

Mezi bezmasými jídly najdete jak rychlé a nenáročné recepty pro hektické dny, tak i slavnostní jídla, nad kterými se bude rozplývat i vzácná návštěva. Můžete bez obav vykouzlit všechna denní jídla od snídaní přes svačiny po obědy i večeře. Je jedno, jestli preferujete saláty, polévky nebo těstoviny. Vždy si najdete chutný a uspokojivý pokrm z různých koutů světa. Vegetariánství už zkrátka není jen pro malou hrstku lidí. Naopak se z něj stává světový fenomén. Na výběr je ze široké nabídky knih, takže své fanoušky si najde tradiční Krišnova vegetariánská kuchařka založená na ajurvédě, ale i moderní vegetariánské kuchařky.

Kdo by chtěl jít s vyřazením živočišných produktů, mezi které patří například mléko, vejce a med, ještě dál, může vybírat i z řady veganských kuchařek. Nikdo o hladu nebude. Fantazii se zkrátka meze nekladou a v kuchyni to platí dvojnásob, zejména pokud se jedná o rostlinnou stravu, která zpravidla hýří nápaditostí a vůněmi i barvami ovoce, zeleniny, luštěnin a bylinek.