Být veganem není žádná sranda, zejména pokud si chcete být jistí, že vaše tělo dostává všechny vitamíny, minerály a další látky, které si zaslouží a potřebuje. Široká nabídka veganských kuchařek pomůže všem nováčkům na poli této stravy, ale zaujme jistě i zkušené vegany, kteří v kuchyni potřebují hlavně novou inspiraci.   Více
Veganská strava z jídelníčku vyřazuje všechny živočišné produkty. To znamená nejen maso a ryby, ale i vejce, mléko či třeba med. Zejména noví příznivci veganství tak mohou být velmi snadno zahnáni do kouta, protože neví, co by tedy vlastně pořádně měli jíst. To je ale zbytečná obava. Nejde totiž o žádnou omezující hladovku, ale naopak o Bláznivou sexy dietu, která je šetrná k přírodě i zvířatům.

O tom, že veganství není jen o stravě, ale o celkovém životním stylu, což je důležité i pro psychickou pohodu, vás přesvědčí Ruediger Dahlke v knize Strava pro klid a duši. Tento lékař a psychoterapeut se specializuje na přírodní léčbu a homeopatii, takže na stravu nahlíží i okem odborníka z pole medicíny. Stejný autor připravil i knihu Italská veganská kuchařka, ve které najdete 90 receptů typických pro italskou kuchyni.

Nemusíte se bát, že by vaše tělo v rámci veganství nemohlo získat všechny potřebné živiny. Své o tom ví Brendar Brazier, vrcholový sportovec a autor knihy Vegan v kondici. Celý život se zabýval tím, jaká strava pro něj bude v tomto ohledu nejvhodnější. Vybral si právě veganství.

Je libo sladké, ale máte pocit, že většina sladkých receptů stojí na vejcích, mléce a másle? Jde to i bez nich, jak vám ukážou například vegan knihy Moderní veganské dezerty nebo Pečení pro vegany. Samozřejmostí jsou i oblíbená veganská smoothies. Inspiraci můžete najít v kuchařce pojmenované jednoduše Vegan smoothies. Nebo si rovnou pořiďte knihu Holka s mixérem, kterou připravila Tess Masters, oblíbená blogerka s přezdívkou Blender Girl. Najdete tu nejen recepty na zmíněné smoothies, ale i na pomazánky, polévky, hlavní jídla a další. Navíc jsou všechny recepty bezlepkové.

Díky široké nabídce specificky zaměřených kuchařek si můžete i s veganským jídlem opravdu vyhrát. Díky kuchařce Super jednoduché veganské sýry se nemusíte se bát, že už byste si nikdy nedali sendvič se sýrem nebo sýr na pizzu, protože díky ní zjistíte, jak snadno si vyrobit vlastní veganský „sýr“. A pokud vám dělá problém lepek, sáhněte po Bezlepkové kuchařce vhodné i pro vegany. K ruce vám určitě budou i veganské kuchařky s názvem Veganská kuchyně nebo Zeleninová kuchařka.