Bezlepkové recepty jsou vhodné zejména pro lidi trpící celiakií, tedy pro ty, kterým lepek způsobuje zažívací obtíže kvůli imunitní reakci organismu. O omezení lepku se ale snaží i mnoho lidí, kteří problém s touto surovinou nemají, ale mají pocit, že jim strava bez něj vyhovuje více z důvodu lepšího zažívání. Lepek se přitom nachází v mnoha potravinách jako je pečivo, sušenky, těstoviny i typický český houskový knedlík, jelikož je jednou ze složek pšeničné mouky. Pokud potřebujete nebo chcete zkusit stravu bez lepku, nemusíte se ale bát nudných receptů a omezeného jídelníčku.   Více
Pokud jste ve světě bez lepku nováčci, pomůže vám v přechodu na bezlepkovou stravu kniha Život bez pšenice: 10denní detox. Jestliže se chcete vrhnout rovnou na 30denní očistu, vyzkoušejte rady a bezlepkové recepty v knize Bez obilovin, bez bolesti. Tato publikace obsahuje měsíční program, který vám pomůže zbavit se problémů spojených s konzumací lepku. Svůj pokrok si navíc můžete zaznamenat v knize Život bez pšenice: deník pro každodenní praxi.

Všechna denní jídla připravíte s knihou Můj život bez lepku foodblogerky Moniky Menky, která je doplněná profesionálními fotografiemi. Hodí se i bezlepková kuchařka Vaříme bez lepku, ve které najdete praktické rady a nejnovější poznatky. S každodenním vařením pomůže i kuchařka Vaříme a pečeme bez lepku.

Na lepek se zaměřuje i známý výživový poradce Petr Havlíček společně s Petrou Lamschovou v knize Jde to i bez pšenice. Naleznete v ní i spoustu rad, tipů i tabu a zodpoví vám otázky, které si ohledně lepku kladete.

Pro vegetariány je tu bezlepková kuchařka Cooking with Šůša. Nabízí praktickou směs jednoduchých bezlepkových a bezmasých jídel na každý den a pro různé příležitosti. Další knihou zaměřenou na zdravou stravu a vyřazení lepku ze stravy je kuchařka Zdravé dobroty. Skrývají se v ní recepty na sladké i slané pochutiny bez lepku, bez rafinovaného cukru a bez mléka.

Když vás bude honit mlsná nebo dostanete chuť na voňavé pečivo, sáhněte po kuchařce Bezlepkové pečení pro každého nebo Pečeme zdravě bez lepku. Vůni chleba vám zaručí kuchařka Bezlepkové kváskové pečení a pro výjimečné příležitosti je tu kuchařka Bezlepkové slavnosti.