Paleo strava se snaží přiblížit tomu, jak se lidé stravovali v pravěku, tedy v době lovců a sběračů. Jídelníček proto tvoří zejména maso, ryby, ovoce, zelenina a také houby a ořechy. V paleo receptech tedy nenajdete obiloviny, mléčné výrobky ani průmyslově zpracované potraviny. Jedná se tak o mnohem zdravější stravu, než jaká je v současnosti běžná.   Více
V začátcích se vám jistě bude hodit paleo kuchařka Poznejte paleo superpotraviny, ve které se dočtete o 50 nejdůležitejších potravinách tohoto výživového směru. U každé potraviny najdete odpovídající recept a tato kniha se tak stane základním pomocníkem ve vaší kuchyni. Zaměřit byste se také měli na kuchařky Keto reset dieta a Moderné paleo za 28 dní, se kterými se naučíte vařit paleo recepty levou zadní a rychle si zvyknete na nové stravování.

Další šikovná paleo kuchařka je Paleo, cesta ke zdraví. Pomůže vám vytvářet chutné recepty bez obilovin, cukru a dalších nevhodných surovin. Přitom nebudete ve stravě o nic ošizeni. Recepty jsou plné barev, chutí i nápadů. Díky tomu si paleo zamilujete.

Recepty pro každou část dne vám poskytne kniha Paleo recepty pro každého. V kombinaci s paleo také můžete začít 21denní cukrový detox, který vám usnadní cestu za zdravější stravou. Naleznete zde i varianty pro těhotné a kojící, sportovce, pescitariány a lidi s autoimunitními problémy. Své si tak vybere každý.

Pokud chcete za pomoci této stravy zhubnout a celkově zlepšit svůj zdravotní stav, sáhněte po knize Současná paleo dieta. Naleznete v ní nejen praktické recepty, ale i užitečné informace a rady, právě co se týká zdravotních výhod tohoto výživového směru.