Raw recepty se zaměřují na vaření, při kterém se potraviny nezahřejí na víc než 45°C. Mají se tím zachovat všechny vitamíny a další živiny. Neznamená to však, že byste měli jíst jen syrovou zeleninu. Raw strava je založená zejména na sušení při nízkých teplotách, máčení, mixování a také na klíčení semen, což je v kuchyni poměrně netradiční.   Více
Že raw strava není jen o jídle, ale o životním stylu, ukáže kuchařka Vaření bez vaření. Kuchařkou plnou zajímavých informací ohledně raw stravy je kniha RAW pro zdraví a krásu, jejíž autorka Jitka Adamová představuje zdravé a snadné recepty a dává nahlédnout do života plného energie a duševní pohody.
 
Saláty jsou lahodnou a výživnou součástí nejlepších raw jídel. V kuchařce Salátové variace proto najdete 50 receptů. Budete mít z čeho vybírat a rozhodně tak nehrozí, že by vás zelenina omrzela. Vybírat můžete také z raw kuchařky Saláty s láskou.

Pro běžné dny jsou tu kuchařky Rawmania a Raw kuchařka. Se syrovou stravou je často spojovaný i detox. Jak na něj se dočtete v knize Raw detox.
Raw kuchyně vyniká i kvašenými potravinami, mezi kterými najdete mnohem víc než jen okurky a zelí. Jejich konzumace má navíc spoustu benefitů pro zažívání. Vyzkoušejte recepty z kuchařky Kvašená zelenina a otestujte pozitiva rovnou na sobě. Tématu zdravého zažívání se navíc věnuje kuchařka raw jménem Zdravá střeva.

Pokud chcete k této vitamíny nabušené stravě přivést i děti, pomůže vám na této cestě kniha Hravě o živé stravě, která se zaměřuje právě i na malé strávníky a na to, aby jim nic ve stravě nechybělo. Na zdravotní stránku syrové stravy se zaměřuje i kniha Léčení syrovou stravou, která vám pomůže od nejrůznějších potíží a k udržení pevného zdraví.

Když mluvíme o raw stravě, nesmíme zapomenout ani na oblíbená smoothies. Do tajů těchto výživných supernápojů vás zavede blogerka Tess Masters ve své knize Holka s mixérem. Pro momenty, kdy budete mít chuť na něco sladkého, je tu Raw veganské nepečení, ve kterém najdete spoustu receptů, které jsou navíc bezlepkové.