Dietní kuchařky mají široké spektrum využití. Nezaměřují se totiž jen na zhubnutí přebytečných kil, ale také na celkové odlehčení a léčbu zdravotních potíží. Mohou proto nabídnout pomocnou ruku těm, které trápí třeba problémy se žlučníkem či cukrovka. Ať už tedy toužíte po plochém bříšku, zlepšení zažívání nebo ochranu před různými zdravotními problémy, můžete se s těmito knihami bez obav pustit na cestu za lepším zdravím.   Více
Pokud vás zajímá hlavně prevence, ukáže vám správný pohled na věc dietní kuchařka Žijte bez diety, ve které se dozvíte mnoho praktických informací. Pokud chcete zhubnout a cítit se ve svém těle dobře, důležitá je také psychika. Jak se na ni zaměřit a v rámci toho i zhubnout poradí Hubnutí pro ty, co si všechno moc berou. Velmi oblíbenou publikací je také kniha Ovládněte svůj metabolismus a k ní patřící kuchařka. Sympatickou kombinaci východní moudrosti a moderní medicíny nabízí publikace Jíst jako Buddha.

Zajímavým novým trendem v oblasti výživy jsou také půsty. Do zorného pole společnosti se v posledních letech dostávají stále víc, ačkoliv jsou součástí lidských životů již tisíce let. Právě tak dlouhé soužití s půsty dostatečně potvrzuje jejich hodnotu a vliv na kvalitu života. O základech tohoto směru si můžete přečíst v knize Přerušovaný půst. Jak za jeho pomoci zhubnout poradí dietní kuchařka Jez, posti se, hubni, která vašemu tělu pomůže zajistit správný příjem živin i při občasném omezení konzumace potravin. Další možností je vyzkoušet zajímavý dietní plán s kuchařkou Půst s polévkou.

Velmi oblíbené jsou také dietní kuchařky Břicháče Toma. Vybírat můžete z jeho knih Břicháč Tom, Břicháč Tom a Lucie nebo Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma. Zájem je také o knihy zaměřené na ketogenní stravu, která mímo jiné pomáhá bojovat s inzulinovou resistencí. K ní můžete najít inspiraci v mnoha knihách, mezi které patří například Ketodieta pro začátečníky a také odpovídající kuchařka Ketodieta pro začátečníky.

Pro ty, kterým už život ztěžují zdravotní problémy, je potřeba nastavit specifickou stravu. Abyste svému tělu již neškodili, ale naopak mu pomohli, poraďte se s knihami, které se přímo na vás problém zaměřují. Vybírat můžete z knih jako Dieta a nutriční opatření u chorob ledvin a močových cest, dále je tu pro vás žlučníková Dieta při onemocnění žlučníku a slinivky nebo Bezezbytková dieta při onemocnění střev.

Speciální typ stravy určitě ocení i cukrovkáři, kterým pomůže například dietní kuchařka Dieta pro diabetiky, a také celiakové, kterým se uleví díky knize Bezlepková dieta. Dále neváhejte pomoci sobě a svým blízkým v pokročilém věku získat více vitality za pomoci Diety pro vyšší věk.