Je snad někdo, kdo by neslyšel o smoothies? Tuto oblíbenou věc dnes můžete potkat na každém rohu. Ještě aby ne, když se v principu jedná o výživné husté nápoje, které osvěží a hodí se ke konzumaci i při nejhektičtějších momentech. Většinou jsou ale smoothies poměrně drahé, takže proč si je raději nepřipravit doma podle vlastní chuti, když je tak snadné vzít je kamkoliv s sebou?
    Více
Kuchařka Fit smoothies se hodí jak začátečníkům, tak i pravidelným konzumentům smoothies. Je rozdělená do osmi kategorií, abyste mohli mezi smoothie recepty snadno vybírat podle toho, co zrovna potřebujete a na co máte chuť. Každý recept navíc obsahuje znázornění nutričních hodnot. Smoothie recepty jsou často spojované s detoxem organismu. Recepty zaměřené na očistu organismu najdete v kuchařce Detox smoothies a Smoothies na každý den - Detoxikace.

Bible zelených smoothie obsahuje smoothie recepty rozdělené do kapitol. Dozvíte se tak o detoxu, hubnutí, prevenci diabetu, posílení imunity a dalších užitečných kategoriích. Naučí vás, jak kombinovat zeleninu s ovocem tak, abyste získali co nejvíce živin. Na využití lokálních a sezónních surovin se poté zaměřuje smoothie kuchařka České smoothie – kuchařka s duší foodblogerky Kateřiny Kuranovy.

Se zlepšením zažívání vám pomůže kniha Probiotická smoothie a pro vegany je jistou volbou kuchařka Vegan smoothies. Smoothies rozhodně nejsou ideální jen pro teplé dny. Kuchařka Zimní smoothies vás přesvědčí, že si je můžete vychutnat i v pošmourném podzimním počasí a mrazivé zimě. Doplníte tak živiny a vitamíny, které mnoha lidem právě v těchto ročních obdobích často chybí. Dobře vám poslouží i kuchařka Smoothies na zahřátí.

Smoothie nejsou jen nápoje. Můžete si totiž připravit i takzvané smoothie bowls, neboli různé kaše, které jsou ideální zejména pro snídaně. Často kombinují šťavnaté ovoce a křupavost vloček, oříšků či čokolády. Kuchařka Fit Smoothie Bowls nabízí 40 receptů hotových do 15 minut a s přehledem nutričních hodnot. Inspirovat se můžete také v knihách Smoothie misky nebo Smoothie bowls.
Ať už chcete nové zajímavé snídaně, svačiny nebo lehký oběd, smoothies se hodí v každé situaci a nabijí vás energii.