Knihy o koních se zaměřují na příběhy pro mladé dívky, které pohání láska ke koním. I ty nejkřehčí dívky totiž mnohdy touží posadit se do sedla a projet se na krásných zvířatech, jakými koně bez pochyby jsou. Pokud vás zajímají spíše naučné knihy o koních, doporučujeme sekci encyklopedií, které jsou zaměřené přímo na koně, ve které se nachází nejedna velká kniha plná informací i obrázků. Pro rady a tipy k chovatelství navštivte taktéž speciální kategorii o chovu koní.
    Více
Nejmladší děvčata, která si ráda čtou pohádkové příběhy o koních, zaujmou zejména knihy o koních Kouzelní poníci s díly jako jsou Nová kamarádka a Velké přání. Báječná kniha o koních je také sbírka Nejkrásnější příběhy o koních, ve které naleznete 15 jednotlivých příběhů.

Velmi oblíbená je mezi nejmladšími čtenářkami také velká knižní série Příběhy ze sedla. Zde můžete vybírat z velké nabídky knih, jako jsou například publikace Velké tajemství, Poklad v kůlně, Sindy v nebezpečí, Piráti útočí! nebo Honba za pokladem.

Lepší než koně a poníci jsou snad už jen jednorožci. Naštěstí jsou tu pro malé čtenářky i příběhy o těchto magických tvorech. Sérii Akademie jednorožců si jistě zamilují jak menší, tak i větší čtenářky. Naleznete zde totiž vzrušující a dojemné příběhy v titulech, jako jsou Sofie a duha a Šarlota a Jiskra.

Pro starší dívky jsou ideální volbou knihy o koních plné příběhů, jako jsou Zuzka a závodní kůň nebo Můj kamarád Blesk, které nabízejí odlehčené čtení. Stejně tak se nemusíte bát pořídit knihy o koních Rychlý jako vítr nebo Klářina volba. Všechny tyto knihy se soustředí na příběhy dívek a jejich zážitků s koňmi. Bez pochyb tak zaujmou i nejnáročnější mladé milovnice dojemných příběhů. S jistotou můžete vybírat i ze série Jezdecká akademie, ve které naleznete například tituly Co je šeptem nebo Srdce ze zlata.

Mezi krásné romány o dívce a jejím koni patří i Elena Letní rozhodnutí a Elena Přes všechny překážky. Dopřejte svým nejdražším čtenářkám v rodině prožitek z četby, díky které se budou moci vžít do dívek v koňském sedle.