V Česku byste těžko hledali milovanější skupinový sport, než je fotbal. O první místo se přetahuje snad jenom s hokejem. Na fotbalovém hřišti tráví své dětství spousta kluků, zatímco si představují, že z nich jednou budou světoví šampioni. A jako dospělí si pak rádi zavzpomínají na dětská léta a zakopou si jen tak s kamarády nebo se se záplavou adrenalinu dívají společně na fotbalová utkání. Pro skalní i příležitostné fanoušky vznikly rozmanité knihy o fotbale.
    Více
Pro každého nového fanouška je vhodná kniha o fotbale Proč se hraje fotbal jedenáct na jedenáct. Velmi zajímavá je také Ilustrovaná historie fotbalu, která v podobě komiksu popisuje nejdůležitější momenty této oblíbené sportovní hry. V neposlední řadě jsou tu také Fotbalová encyklopedie a Fotbalový atlas světa. Popadnout do ruky můžete také knihu Fotbalové stadiony, která se zaměřuje přímo na nejzajímavější hřiště světa.

Milým popisem fotbalové ikony Tomáše Pospíchala jakožto trenéra Bohemians Praha je beletrie Srdce, míč a velryba, jejíž druhá část se ve velké míře věnuje právě jemu.

Každý fanoušek fotbalu, který je opravdový srdcař, má svého oblíbeného hráče. Proto jsou fotbalové knihy často zaměřené právě na jednotlivé výrazné osobnosti tohoto sportu. Z české fotbalové scény si můžete přečíst například kniha o Petru Čechovi. Fanoušky světových hráčů zase jistě zlákají knihy o fotbalistech jako jsou Fotbalový kouzelník Neymar, Fotbalový poklad Messi nebo oficiální biografie Cristiana Ronalda. Obecnější knihou o fotbale a jeho hráčích je přehled těch nejlepších osobností Souboj fotbalových titánů.

Knihy o fotbale jsou jistě důležité i pro ty, kteří se mu chtějí věnovat z pohledu trenérů. Pro tyto čtenáře je vhodná fotbalová kniha Zaostřeno na fotbal, kterou napsal odborník na sportovní psychologii Bill Beswick. Dále je užitečná publikace Fotbalový trénink. Tato kniha o fotbale je speciálně zaměřená zejména na fyzickou stránku tréninku, takže pomáhá rozvoji síly, obratnosti a rychlosti.

Hraní fotbalu se věnují i malé děti. Zejména pokud má být naděje, že z nich jednou budou profesionální hráči, musí začít s tréninkem již od útlého věku. S tím, abyste zajistili co nejlepší rozvoj ratolesti, vám pomohou knihy o fotbale Jak trénovat nejmenší fotbalisty a dále také publikace Fotbalová cvičení a hry.

Fotbalem se ale prolínají i temnější témata, jako je například korupce. Tomu se do hloubky věnuje kniha Fotbal v chapadlech korupce. Další podobně zaměřená kniha o fotbale je Pád FIFA, která popisuje spletité vztahy mezi fotbalem, politikou a podplácením.