Ačkoliv jsou Češi nad mnoha tématy rozdělení na nepřátelské tábory, spojuje je láska k hokeji, i když třeba k jiným týmům. Nemusí to být zrovna rok 1998 v Naganu, aby hokej u Čechů vyvolával pocity nadšení. Knihy o hokeji vám pomůžou připomenout si největší velikány tohoto sportu i jeho nejdramatičtější momenty.
    Více
Hokej by nebyl zdaleka tak úspěšný a dechberoucí bez výrazných osobností hráčů i trenérů, kterým se věnují mnohé hokejové knihy. Vynikající a komplexní pohled na tento zimní sport nabízí publikace Moje hokejové století, ve které trenér Luděk Bukač vypráví, jak pomáhal formovat tento sport, popisuje vývoj českého hokeje v kontextu toho světového a vzpomíná i na dětské okouzlení štvanickým zimákem.
 
Co by byl český hokej bez Jaromíra Jágra? Tuto nejvýraznější postavu českého hokeje vám představí hokejová kniha Člověk Jágr. Nejedná se o oslavný portrét, protože autor Petr Čermák se snaží popsat také to, jaký je Jágr jako člověk a co mu v životě pomohlo stát se jednou z největších ikon sportu vůbec.
 
Zajímavou autobiografií je kniha Můj divoký hokejový život, ve které Miroslav Fryčer popisuje svou životní cestu za snem hrát hokej v Kanadě. Z publikací o zahraničních hráčích vás zase zaujme hokejová kniha 99 Gretzky: Příběh hokejové legendy.
 
Fanoušky hokeje jistě nadchne i kniha Hokejové legendy, která se věnuje životním příběhům a osudům 117 významných osobností spojených s českým hokejem a zároveň členům Síně slávy českého hokeje. Pokud si myslíte, že o hokeji víte jako správný fanoušek první poslední, jistě vás mile překvapí kniha o hokeji 200 neznámých hokejových příběhů, ve které se dozvíte například to, který brankář drží rekord v nejmenším vzrůstu nebo který komentátor je nejvulgárnější.
 
Hokejová Sparta patří mezi legendy. O tom není pochyb. Proto by žádnému fanouškovi tohoto klubu neměla chybět kniha o hokeji Souhvězdí Sparta, jejíž autor představuje 13 legend Sparty velmi čtivě a poutavě. Na konkrétní klub se zaměřují i další knihy o hokeji, jako je například Dlouhá cesta na vrchol. Ta představuje jakousi ucelenou hokejovou kroniku plzeňského hokeje. Dočtete se v ní o amatérských začátcích hokeje v Plzni a budete si moci prohlédnout spoustu dobových fotografií.
 
Naše národní hokejové úspěchy byly dlouho spojené se Slovenskem. Proto stojí za to přečíst si i hokejové knihy právě o našem sousedovi. Jedna taková hokejová kniha je například Lesk a bieda slovenského hokeja.
 
Hokej nejsou jen encyklopedie a životopisy. Tento adrenalinový sport se prolíná i do beletrie. Kniha o hokeji proto může vypadat například jako Medvědín, román autora bestselleru Muž jménem Ove. Tento příběh sleduje snahu o vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji, které by pro obyvatele Medvědína mohlo být mnohem významnější, než by se na první pohled mohlo zdát.