Knihy o dinosaurech a dinosauří encyklopedie budou dobrým pomocníkem nejen všem paleontologům, ale i dětem, které chtějí rozvíjet své znalosti o těchto vyhynulých tvorech. Níže přinášíme pár tipů na ty nejzajímavější z nich.
    Více
Dinosauří encyklopedie Země před dinosaury nám nabízí unikátní pohled do minulosti, kdy tito neobyčejní tvorové žili. Napsal ji Sébastien Stever a kromě krásných ilustrací zde uvidíte živočichy, kteří planetu Zemi obývali už před 370 miliony let, ale i takové, kteří se tu vyskytovali v období, kdy bylo rozšíření dinosaurů největší.
 
Dalším tipem je kniha s názvem Dinosauři encyklopedie, která vás pomocí více než 400 krásných fotografií a ilustrací dokáže přenést do doby, kdy tito tvorové žili. Je velice přehledná a srozumitelná.
 
Publikace Objevy pod vrstvami času je další dobrou knihou pro vášnivé historiky. Pojednává o vědeckých objevech různých zkamenělin, které nám dopomohly k tomu, jak vnímáme období dinosaurů dnes. Podobně koncipovaná je i publikace Dinosauři Velká kniha objevů. Tyhle knihy by měl rozhodně ve své sbírce i Ross ze seriálu Přátelé!
 
Pokud byste radši sáhli po nějaké odpočinkové četbě, z beletrie doporučujeme velice napínavý sci-fi thriller Poslední dny dinosaurů nebo detektivku Údolí tyrannosaura, v níž je zavražděn hledač dinosaurů.
 
Jestli hledáte něco pro své kreativní ratolesti, ideální je dětská kniha o dinosaurech s názvem Najdi, nalep a vybarvi Úžasní dinosauři, která zároveň patří mezi naše nejprodávanější tituly o dinosaurech. Obsahuje omalovánky, samolepky či pauzovací papíry a zabaví celou rodinu. Podobně koncipovaná je i Samolepková knížka Dinosauři, kde si děti opět můžou hrát se samolepkami. A pro ty nejmenší jsou tu omalovánky Svět dinosaurů, v nichž naleznete 16 velkých omalovánek s dinosaury.