Vesmír patří mezi nejzáhadnější prvky lidského života. Jeho poznávání a obhajobu faktů s ním spojených stálo život mnoho lidí. Jeho velikost je nepředstavitelná a pravidla, podle kterých vesmír funguje, jsou stále mnohdy neuchopitelná. Ničím z toho se ale nenechte zastrašit. Naopak to přijměte jako nabídku nahlédnout alespoň trochu do tohoto fascinujícího kolosu. Provázet vás přitom budou rozmanité knihy o vesmíru.
    Více
Vesmír je neskutečně rozmanitý, a proto může uchvátit každého z nás už od kolébky. Díky tomu podněcuje lidskou fantazii v představách, kam by lidstvo mohlo ve vývoji a objevování vesmíru dospět. Právě takto vznikla kniha o vesmíru Budoucnost lidstva od popularizátora vědy Michia Kakua. Věnuje se myšlenkám, jako je poznávání mimozemského života, osidlovaní Marsu i zánik vesmíru a naděje, jak by jej lidstvo mohlo přežít.
 
Jako připomínka 50. výročí přistání na Měsíci vznikla kniha o vesmíru Vůně Měsíce. V této publikaci proto naleznete spoustu známých i neznámých faktů a dodnes nezveřejněné snímky. V druhé části se dozvíte o českých technologiích určených pro první řízenou srážku s asteroidem a ve třetí části si můžete přečíst o projektech, které směřují k blízké budoucnosti za pomoci českých vědců, konstruktérů a vizionářů.
 
Zajímavý pohled na vesmír se spojuje v knize Trialog o životě ve vesmíru, protože se na ní podíleli známý popularizátor astronomie, přední znalec kosmonautiky a zkušená novinářka. Toto trio se zamýšlí nad možnostmi a pravděpodobností života ve vesmíruKrásné spojení astronomie a mýtů nabízí kniha o vesmíru Co vidíme ve hvězdách, která objasňuje fakta a zároveň také vypráví legendy a příběhy skryté za nejrůznějšími vesmírnými tělesy. Tato kniha dokáže díky zapojení příběhů a fantazie zaujmout nejen dospělé, ale samozřejmě i děti.
 
Další kniha o vesmíru pro děti je například publikace Jirkův tajemný klíč k vesmíru, na které se podíleli Stephen a Lucy Hawkingovi. Spojuje se v ní veselý dobrodružný příběh s vědeckými údaji o vesmíru. Stejně koncipovaná je i další kniha Jirka a velký třesk.  Když už je řeč o Stephenu Hawkingovi, je nutné nabídnout i jeho fenomenální knihy pro dospělé publikum Černé díry, Stručná historie času a Vesmír v kostce, které velmi povedeně vezmou čtenáře na fascinující cestu za poznáním kosmu.
 
Pro zvídavé čtenáře je dobrou volbou publikace Skrytá realita, která se věnuje myšlence, jestli je náš vesmír ten jediný, nebo jestli je na čase zvažovat i možnost multivesmíru. Podobně zajímavá je i kniha Neznámý vesmír v 10 kapitolách. V ní se autor zamýšlí nad tím, co nám přináší nejnovější poznatky vesmírného výzkumu a jaké vyhlídky do budoucna nabízejí.
 
Naopak do minulosti se dívá kniha o vesmíru Astronomie ve středověku. Vesmíru se samozřejmě věnuje i mnoho encyklopedií a knih plných zajímavostí, které jsou určeny i pro širokou veřejnost a na toto téma tedy pohlížejí více zeširoka. Zaujme třeba kniha Vesmír v kostce, 333 největších záhad vesmíru nebo Kniha astronomie.