Těhotenství je nedílnou součástí života většiny žen. Právě proto, že se jedná o podstatný prožitek, který se týká téměř všech žen, je vhodné se na něj připravit. Požehnaný stav je totiž plný radostných i psychicky a fyzicky náročných situací. Na této devítiměsíční cestě vám spolehlivě pomohou ty nejlepší knihy o těhotenství.
    Více
Každičký den z oněch devíti měsíců, které vás během těhotenství čekají, stojí za zapamatování. K tomu, aby vám neunikla žádná krásná vzpomínka, slouží kniha pro těhotné Můj těhotenský deník. Ten kromě prostoru pro zápis vlastních zážitků slouží i jako průvodce jednotlivými měsíci těhotenství. Stejně vám poslouží i kniha o těhotenství Budu maminka.

Co všechno vás během těhotenství čeká a nemine vám přiblíží i humorně pojatá kniha o těhotenství Deník rostoucího bříška. Ukáže vám, že se nemáte za co stydět, když s vámi budou cloumat emoce i chutě, protože zdaleka nejste jediná. Pokud hledáte více informací o těhotenství nebo péči o dítě, navštivte také stránku Rodičov, kde najdete vše, co potřebujete vědět, a ještě mnohem více.

Široce zaměřeným pomocníkem pro maminky je také těhotenská knížka jménem Nová velká kniha o těhotenství. Tato příručka je plná tipů, ilustrací i textů, které rodiče provedou nejen samotným těhotenstvím a porodem, ale i následnou péčí o miminko.

Důležitými rádci pro toto období jsou i další knihy o těhotenství. Mezi ně patří například publikace Těhotenství bez strašáků, která vám vysvětlí a v případě potřeby i vyvrátí nejčastější mýty, které se kolem těhotenství tradují, a zároveň vás tak uklidní, protože se nebudete muset nadále stresovat pověrami a nepravdami.

Jakmile se miminko narodí, je ideální čas sáhnout po nějaké knize, která vám pomůže získat opět krásnou postavu. Od toho je tu těhotenská knížka Ve formě po porodu, která za pomoci praktických rad a cvičení pomáhá zpevnit svalstvo, zhubnout a zkrásnět.

S těhotenstvím se samozřejmě pojí i různé odborně pojaté knihy o těhotenství. Hodí se primárně medikům a budoucím porodním asistentkám, ale pomohou i každé mamince, která chce mít v těhotenství opravdu dobrý přehled. Jednou z takových knih o těhotenství je publikace Těhotná v ordinaci negynekologa, která zeširoka popisuje, na co si dát u lékařů pozor.

Dále je velmi užitečná odborná kniha o těhotenství Farmakoterapie v těhotenství a při kojení, která pomůže zvážit dopad užívání léků v tomto citlivém období. Další velmi užitečné knihy o těhotenství jsou Spontánní předčasný porod a Příprava na porod.