Šumava patří mezi perly české přírody. Pokud ji nemůžete objevovat osobně nebo se teprve připravujete na výlet a hledáte zajímavé tipy, jistě vám učarují knihy o tomto rozsáhlém českém pohoří. Počtěte si o kráse šumavské krajiny i o zajímavostech, které jsou s ní spojené.
    Více
Jestli se chystáte na objevování krás šumavské přírody, poradí vám před výletem kniha Toulání Šumavou a Pošumavím. Tato kniha o Šumavě váš totiž zavede na zajímavá místa a ukáže vám líbivé trasy pro procházky i výlety na kole, přičemž mnohé z nich nejsou příliš známé. Zajímavou inspirací je také publikace Tajemství šumavských vrcholů, která se dopodrobna věnuje dvaceti čtyřem nejznámějším vrcholům Šumavy. Podobně obsáhlý je i druhý díl Tajemství šumavských vrcholů II.

Mezi nejlepší české knihy o Šumavě vůbec patří publikace o šumavských samotářích Raději zešílet v divočině, která vám v podobě rozhovorů Aleše Palána se samotáři místní krajiny představí zajímavé osobnosti, které se zde ukryly před společností.

Pokud vás zajímají i tajemství a pověsti, které obestírají šumavský kraj, začtete se s oblibou do knihy Šumava tajemná. Pak se jistě ihned vrhnete na následující díl, který se jmenuje Šumava ještě tajemnější. V obou knihách si přečtete o záhadných příbězích a postavách šumavských hvozdů.
Se Šumavou se pojí i válečná a poválečná historie, která se do této lokality zažrala hlouběji než kořeny šumavských stromů. Fascinující i kruté příběhy vypráví například i nové knihy o Šumavě Falešné hranice, Zmizelá Šumava nebo Svědectví z poválečné Šumavy.

Velmi oblíbená kniha o Šumavě je také životopisná kniha Návrat krále Šumavy o jedné z nejvýznamnějších osobností této krajiny. Na základě této knihy vzniklo i zajímavé stejnojmenné komiksové zpracování. Tato komiksová kniha Návrat krále Šumavy je skvělým způsobem, jak téma přiblížit hlavně mladším čtenářům.

Nádheru šumavských krajin vám ukáže velmi prostě pojmenovaná kniha Šumava, která je ideálním darem pro všechny milovníky přírody. Najdete v ní 100 nejlepších fotografií Jana Kavaleho, který se této lokalitě věnuje dlouhodobě. Zajímavé fotografie naleznete i v knize Šumava krásná i smrtící, která vám nabídne čtyři stovky dobových fotografií. V ní se prolínají dva světy přírody a válečného období.