Součástí moderního přístupu k životu je čím dál tím víc návrat k tvorbě vlastníma rukama. Mnoho žen se proto začíná opět věnovat šití, aby si mohly samy tvořit krásné oblečení i nejrůznější doplňky podle svého vkusu. Zároveň mohou také sáhnout po kvalitních látkách místo toho, aby nakupovaly výrobky z Číny. Je jedno, jestli si chcete ušít sukni, halenku, tašku nebo třeba hračky pro děti. Nabízíme vám knihy o šití, se kterými se bez obav můžete posadit k šicímu stroji.
    Více
Pro všechny nezkušené, kteří chtějí začít šít na stroji, bude nejlepším pomocníkem kniha o šití Můj první šicí stroj. Ta vám postupně za pomoci rozmanitých výrobků ukáže od počátku vše, co potřebujete vědět pro úspěšný start. Dále je velmi užitečná i kniha Šití. V ní najdete návody na tašky, povlaky na polštáře nebo třeba šály. Střihy si můžete navíc stáhnout i v elektronické podobě. Mezi nejlepší knihy o šití zejména pro začátečníky patří také velmi srozumitelně napsaná publikace Začínám šít.
 
Mnoho snadných návodů naleznete i v knize Láska na první steh. Ať už jste začátečník, nebo zkušená švadlenka, bude se vám hodit kniha o šití Šijeme na stroji. Pomůže vám totiž využít šicí stroj na maximum a obsahuje také spoustu praktických rad.
 
Mezi konkrétně zaměřené knihy o šití patří například publikace Šití tašek, kabelek a doplňků. Dále můžete sáhnout i po knize o šití Jak šít šaty a sukně, se kterou vykouzlíte krásné kousky do své šatní skříně. Pokud si chcete rozšířit garderobu o originální a elegantní kousky, určitě si k ruce vezměte i knihu o šití Jak šít halenky.
 
Pro úpravu střihů oblečení je vhodné podívat se také do publikace Šití: Střihy. Díky jasným a srozumitelným popisům bude vaším neocenitelným společníkem. Pro výrobu krásných doplňků do domácnosti je zde kniha o šití Tilda – Půvabné domácí šití. Dále je velmi užitečná také publikace Průvodce módním šitím, která je zaměřená velmi široce.
 
Pro maminky je určená zejména publikace Šijeme pro miminko. S ní budete moci šít roztomilé oblečky a další originální oblečení pro děvčátka i chlapečky. Pokud máte zájem o šití pro děti, zcela jistě využijete také knihy o šití, jako je titul Panenky pro šikulky, za pomoci kterého vyrobíte nejrůznější panenky a oblečky pro ně, nebo publikace Šikulka, díky které budete moci k šití vést i děti za pomoci návodů na výrobu klíčenek, medvídků nebo vyšívání na tričko.