Egypt je nádherná země s úchvatnou historií. Snad každého někdy zaujal starověký Egypt a jeho medicína, písmo, umění, pyramidy i třeba obliba koček. Vrhněte se do dějin této jedinečné země s vybranými knihami, které vám ukáží rozmanité egyptské dějiny.
    Více
Základní knihou o Egyptě je bez pochyb Ottova encyklopedie Starověký Egypt. Tato publikace se zabývá nejzajímavějšími tématy, která jsou s historií této země spojené. Naleznete v ní tedy pasáže nejen o lékařství, náboženství a mumifikaci, ale také o literatuře nebo umění. Vše navíc doprovází více než 1500 fotografií a ilustrací, díky kterým si budete moci všechno lépe představit. Jestliže vás lákají zejména fotografie spojené s touto zemí, zaujme vás také kniha Egypt, ve které naleznete 1001 fotografií. Dalšími zajímavými odbornými knihami jsou například publikace 40 let v Egyptě, Egypt včera a dnes nebo Egypťanky, pojednávající o roli žen během dějin této země.

Mezi největší monumenty nejen Egypta, ale také celého světa, patří egyptské pyramidy. Přečíst si o nich můžete v knize Nové dějiny pyramid, která vám zajímavým způsobem popíše jejich stavbu. Další úchvatná kniha o Egyptě je i Egyptská kniha mrtvých, která je doplněná o komentář znalce Jaromíra Kozáka a skládá se celkem ze tří dílů. Fascinující je bez pochyb také Lékařství starých Egypťanů. Milovníky koček zaujme zejména egyptská literatura věnovaná těmto oblíbeným zvířatům. Zajímavou volbou je například kniha, která se jmenuje Kočka ve starém Egyptě.

Kniha Egypt Symbolismus a archeologie odhaluje monumentální pyramidy i fascinující hieroglyfy a pomůže vám pochopit egyptský pantheon i dějiny této země. Egyptské dějiny by ale nebyly nic bez nejznámější a údajně nejkrásnější egyptské královny Nefertiti. O té pojednává kniha Nefertiti Sluneční stín. Tato kniha vám představí Egypt pohledem egyptologa a romanopisce Christiana Jacqa za pomoci legendy, která tuto královnu obestírá. Dalšími zajímavými romány, které se věnují Egyptu, jsou známý Egypťan Sinuhet Miky Waltariho a Řeka bohů od Wilbura Smithe.

Egypt je neskutečně zajímavý i pro děti, které láká jeho fantastická ojedinělost. Právě pro mladé čtenáře jsou nejvhodnější publikace Velká kniha o Egyptě, která je plná rozkládacích a trojrozměrných obrázků. Dále je hlavně pro nejmenší vhodná kniha Starověký Egypt, ve které naleznou 8x puzzle s tematikou Egypta. Mezi mladými čtenáři je také velmi oblíbená série Děsivé dějiny, tentokrát s podtitulem Strašliví Egypťané.