Cyklistika patří mezi nejoblíbenější kratochvíle Čechů, a to nejen během slunných víkendů, ale prakticky za každého počasí. Ještě aby ne, když v naší zemi máme tak krásnou přírodu. V televizi navíc nechybí přenosy různých cyklistických závodů a jízda na kole patří zároveň k nejoblíbenějším relaxačním činnostem, u kterých si lidé rádi trochu pročistí hlavu. Právě kvůli oblibě tohoto sportu vznikly i různé knihy o cyklistice, které ukazují její zajímavost i živelnost.
    Více
Fenoménem cyklistiky je světoznámý závod Tour de France. Pokud vás zajímají zejména informace o tomto závodu a také zkušenosti a postřehy novinářů, kteří se mu dlouhodobě věnují, jistě vás zaujme kniha Tour de France. Je to kniha, ve které je cyklistika na prvním místě. Závodu Tour de France, jeho historii a nejlepším výkonům se věnuje i nová kniha o cyklistice Žlutý trikot. Slouží jako encyklopedie tohoto závodu a síň slávy nejlepších výkonů, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka cyklistiky.

Na závody se zaměřuje i další kniha o cyklistice jménem Příběhy Corsa rosa, která sleduje sto let závodu Giro d’Italia. Na rozmanitost a dramatičnost cyklistiky se soustředí i kniha Silnice je naše, kterou stejně jako výše zmíněnou knihu o Tour de France tvoří ty nejlepší novinářské texty plné postřehů ze zákulisí tohoto sportu.

Adrenalinovou stránku závodů na kole popisuje zejména kniha o cyklistice jménem Kdo spí, nevyhraje, kterou napsal první český účastník v cíli nejdelšího cyklistického závodu světa jménem Závod napříč Amerikou. Tento závod se totiž odehrává na nepředstavitelné trase čtyři tisíce osm set kilometrů.

Cyklisté, kteří se rádi přiučí něco nového, ale nepotřebují nutně podávat ty nejlepší sportovní výkony, zaujme kniha Cyklistika, která slouží jako průvodce tréninkem. A pokud je pro vás jízda na kole spíše jen radost nebo praktický způsob dopravy, poradí vám kniha o cyklistice Městem na kole, která vám pomůže vypořádat se se specifiky jízdy ve městě.

Pro ty, jejichž hlavním cílem je zlepšit svůj sportovní výkon, jsou tu tematické knihy o cyklistice Tréninková bible pro cyklisty, Tréninková bible pro bikery a Tréninková bible pro triatlonisty. Na obecné úrovni vám může pomoci kniha Cyklistika 1100 nejlepších rad. Čtenáři, kteří se pak chtějí vzdělat i v odbornější stránce cyklistiky, by měli bez pochyb sáhnout po publikaci Cyklistika anatomie, které skrze 74 cvičení pro jízdu na kole pomůže zajistit ten nejlepší sportovní výkon.