Přemýšlíte občas, co se vašemu partnerovi honí hlavou? Nebo máte poslední dobou ostřejší výměny názorů? Knihy o vztazích vám pomohou partnera lépe pochopit a nabídnou několik variant pro řešení problémů, které se v mezilidských vztazích často objevují.   Více
Nejprodávanější knihou zaměřenou na vztahy je publikace Sedm principů spokojeného manželství. Jedná se o celoživotní dílo významného amerického psychologa Johna Gottmana, který při své dlouholeté praxi a zkoumání stovky odlišných párů sepsal tuto jedinečnou knihu, aby navedl partnery ke vzájemnému porozumění. Kniha obsahuje i praktická cvičení, kde se můžete dozvědět například to, proč hádku smí vyhrotit žena, ale nikdy ne muž, nebo že lze zachránit i hroutící se manželství.
 
Publikace Žena a muž pomocí opravdových příběhů poukazuje na rozdílnost mezi muži a ženami. Ruský psycholog zde pomocí dialogů se zajímavými osobnostmi uvažuje nad manželstvím, rodičovstvím i sexualitou.
 
Další zajímavou publikací ze série knih o vztazích od Johna Graye je Mars a Venuše se mají rádi. Tato známá série začala publikací Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a stala se bestsellerem. Mnoho lidí po přečtení těchto knih potvrdilo, že se jim vztah s partnerem mnohonásobně zlepšil. Zajímavým literárním počinem je i kniha ze stejné série Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe.
 
Pokud se chcete podívat na rozdíly mezi muži a ženami více do hloubky, ale přesto s humorem, doporučujeme například knihy o vztazích jako Proč muži lžou a ženy pláčou, Na co se ptají muži nebo zábavnou knihu s názvem Muži Návod k použití, kde si autorka utahuje z mužů pomocí vtipných a ironických historek.
 
Zábavná je i kniha Sexy strategie, která je napsána pomocí přátelského dialogu a je vtipným manuálem jak pro muže, tak pro ženy. Rozebírají se zde problémy „zlatokopek“, syndrom krásných žen či Popelčin syndrom.

Pokud lásku teprve hledáte, bude pro vás jistě užitečná příručka 6minutový kouč Najdi pravou lásku. Pierre Franckh ve své publikaci vysvětluje, že láska je všude okolo nás a jediné, co musíme udělat, je otevřít se.
 
A pokud už jste lásku našli, sáhněte po Novomanželské uživatelské příručce. Zde uvedené praktické rady a tipy pro manželské soužití napsané s humorem a nadhledem se budou hodit každému novomanželskému páru.