Lesbická literatura nabízí širokou škálu knih od něžné i psychologické beletrie až po odborné tituly. Rozhodně ale není určená jen lesbičkám. Právě naopak, takové tituly totiž vyhledává stále více čtenářů. Zde naleznete několik doporučení na knihy s lesbickou tematikou od příběhových až po ty edukativní, které opravdu stojí za pozornost.
    Více
Jako první doporučení rozhodně musíme zmínit knihu Dánská dívka. Děj se odehrává mezi dvěma válkami a popisuje život malířky Grety a jejího manžela Einera, který se cítí jako žena a touží po změně pohlaví. Bude Greta ochotná přijmout svého manžela a jeho nové já? Kniha je u nás k dostání ve dvou vydáních. Zajímavostí je i to, že příběh je inspirován skutečnými událostmi.
 
Další zajímavou knihou z kategorie lesbická literatura je román Žítkovské bohyně, zobrazující příběh o kráse ženské duše. Román je od autorky Kateřiny Tučkové, která je známá i svou knihou Vyhnání Gerty Schnirch.
 
Lesbické knihy nabízejí spoustu různých příběhů a prostředí. Jedna z nich se odehrává dokonce v psychiatrické léčebně. Jmenuje se Stropy a je přímo surrealistická. Často totiž nebudete vědět, zda se příběh odehrává v realitě, nebo ve snu.
 
Kniha Postel pro dvě nám nabízí příběh se života Terezy a Valentýny, který se na první pohled v ničem neliší od životů ostatních, ale postupně se skrze humorné historky dozvídáme, s čím vším se musí ve svém životě vyrovnávat kvůli své orientaci. Kniha je inspirována reálnými událostmi.
 
Lesbické knihy dokáží chytit za srdce a spousta žen se může s jejich příběhy ztotožnit. Takové je i vyprávění v knize Jako voda, kdy hlavní hrdinka Annie ve svých sedmadvaceti letech zjistí, že se jí líbí ženy, a rozhodne se opustit svého manžela, se kterým má tři děti. Román je obrazem moderní Ameriky, kde se neustále mění vnímání různých kultur.
 
Pro naše čtenáře mužského pohlaví je tu lesbická literatura Tajemství lesbického sexu pro muže. Kniha nabízí spoustu tipů, jak se stát ještě lepším milencem, a obsahuje i spoustu výzkumů a rozhovorů.
 
Úplně z jiného soudku je kniha Oranžová je nová černá, aneb Orange is the new black. Jedná se o příběh z ženské věznice, kde se protagonistka musí poprat nejen se svými city, ale také se spoustou žen a jejich tužbami. Podle tohoto oblíbeného románu byl později natočen i stejnojmenný seriál.
 
A pokud byste hledali ještě něco tvrdšího, je tu kniha Sunstone se sado-maso tematikou a kresbami od Stjepana Šejiće!