Napínavé detektivní příběhy nejsou parketou jen pro dospěláky. Na své si zde mohou totiž přijít i děti! A to jak ty nejmenší ratolesti, tak i starší puberťáci. Nějaká detektivka pro děti se bez pochyb najde pro každého mladého čtenáře.
    Více
Dětská detektivka Tajemství rodu Trnhoffů sleduje soužití dvou sourozenců, kteří si bez okolků jdou po krku a snaží se zabít jeden druhého! Jenže ani poté, co se domluví, že se přestanou snažit zavraždit se navzájem, není situace o moc lepší. O život se je totiž snaží připravit někdo další. Mladí čtenáři budou s napětím očekávat, jestli se sourozencům přes všechny smrtelné nástrahy podaří zjistit, kdo usiluje o jejich život, nebo je nakonec tajemný zabiják dostane.
 
Skvělé detektivní příběhy pro děti najdete v sérii o devítileté Majdě Čmuchalové, která se svými parťačkami řeší ty nejzapeklitější případy. Při svých dobrodružstvích dívky odhalují prokletí, sabotéry, duchy a další nejrůznější záhady a tajemství. Vybírat můžete z příběhů Kletba zhýčkaného pudla, Dortíkový rébus, Velký vlasový poprask nebo Případ přízračného morčete. Žádná z těchto knih nebude vaše nejmenší ratolesti nudit.
 
Další zajímavou detektivní sérii pro děti přináší spisovatelka Enid Blytonová. Tyto detektivky pro děti zajistí zábavu na spoustu večerů. Vůdce party Špekoun a jeho kamarádi se pouští do rozluštění tajemných případů a zažívají tak spolu nejrůznější dobrodružství. A že jich není málo! Malí čtenáři se mohou ponořit do příběhů jako Tajemství strašidelné věže, Tajemství ukradených peněz, Tajemství podivných vzkazů, Tajemství pohřešovaného muže, Tajemství kocouřího muže a Tajemství lišákova doupěte.
 
Komisař Vrťapka se nebojí žádného tajemství a přináší tak své vlastní fascinující detektivky pro děti. Sledujte s dětmi jeho příběhy v knihách Komisař Vrťapka a prokletí zubu minulosti a Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce.
 
Zajímavou volbou jsou také dětské detektivky o Fiorelle, se kterou malí čtenáři prožijí tajemné historické případy plné alchymie, upírů a staré křivolaké Prahy. První kniha Fiorella a Bratrstvo křišťálu uvede čtenáře na dvůr císaře Rudolfa II., pokračovat pak děti mohou s detektivkami Fiorella a záhada mrtvého netopýra a Fiorella a hřbitov upírů.
 
Dívky se mohou ponořit do tajemných příběhů pod hlavičkou 3 holky na stopě. Tyto detektivky pro děti, nebo spíš pro mladé dívky, se soustředí na tři kamarádky, které se snaží rozluštit podivné případy. Čtenářky tak mohou ponořit do románů Souboj topmodelek, Podvod při castingu nebo Poselství tarotových karet.