Hledáte příběh se šťastným koncem, který by vaši dceru dostatečně zaujal? Sáhněte po pohádkách pro holky, které jsou plné překrásných princezen, dobrosrdečných víl, ale i zvířátek a kouzelných poníků. Ať už se je chystáte číst na dobrou noc, anebo jimi prostě zahnat dlouhé chvíle, jedním si můžete být jistí. Vaše dítko rozhodně nebude mít o zábavu nouzi!
    Více
 
Která mladá slečna alespoň jednou v životě nezatoužila stát se princeznou? Honosné šaty, složité účesy, a především život v obrovském paláci s milovaným princem. To vše mohou malé čtenářky prožít díky knize 100 pohádek o princeznách, které dívky jistě dobře znají z produkce Walta Disneyho. Připomeňte si nejoblíbenější příběhy o krásné Belle a zvířeti, mořské víle Ariel či spanilé Růžence a prožijte s nimi jejich romantický sen! Stejnou možnost nabízí také Pohádky z krabičky, pomocí kterých si můžete připomenout i kouzelná dobrodružství Lociky, Meridy či Tiany.

Zajímá vás, jaké to asi je, stát se z obyčejné dívky princeznou, přestěhovat se na zámek a začít plnit povinnosti královské rodiny? Pak si pořiďte pohádku Sofie první: Knížka na celý rok, která vás seznámí s tím, jak to chodí na královském dvoře, a umožní vám nahlédnout do školy pro princezny a prince. Společníka vám navíc bude dělat po celý rok!

Podlehli jste i vy kouzlu pohádkových sester Elsy a Anny? Pak si za žádných okolností nenechte ujít doplňující příběhy v podobě knih ze světa Ledového království. Oblíbená je například série s prostým názvem Anna a Elsa, která vyšla v mnoha podobách. Mezi populární díly patří Návrat do ledového království, Tajemný ctitel či Arendellský pohár.

Spíše než princezny upřednostňujete kouzelné víly? V tom případě oceníte publikaci Víly: Od pohádky k pohádce, která vznikla ve spolupráci se společností Walt Disney. Jedinečnou zimní atmosférou vás ohromí Pohádky o sněžných vílách, které kromě kouzelných bytostí vyprávějí také o přírodě a síle přátelství. Velmi oblíbená je také kniha Víla Jahůdka či Malá mořská víla.

Mezi pohádky pro holky bezesporu patří i příběhy o kouzelných ponících, kteří se v posledních letech stali naprostým fenoménem. Za zmínku jistě stojí například pohádky Kouzelní poníci, Zlatá kniha pohádek či My little pony: Jak se stát princeznou. Pokud holdujete zvířátkům obecně, jistě si zamilujete knižní sérii s názvem Ema a její kouzelná ZOO. Těšit se můžete například na Žárlivého levharta, Osamělé lvíče nebo Popleteného tučňáka.

A co by to bylo za výčet pohádek pro holky, kdyby tady chyběla legendární panenka Barbie? Staňte se vílou, módní návrhářkou, cestovatelkou či rockovou hvězdou. Tím vším můžete být v knize Barbie a její svět. Pokud ale upřednostňujete prostředí princezen, přečtěte si příběh Barbie a kouzelná dvířka či Barbie: Zlatá kniha pohádek. A nezapomněli jsme ani na malé tanečnice. Přesně těm by se totiž mohla líbit velmi oblíbená knižní série pro dívky Malá baletka