Bajky a pověsti pro děti

Bajky a pověsti patří spolu s pohádkami mezi nejoblíbenější příběhy pro děti. Díky nim se nejen zabaví, ale i naučí něco málo o historii, mytologii a etice, protože bajky nabízejí i morální poučení.
    Více
Základem jsou určitě bajky a pověsti o české kultuře, mezi kterými najdete například pověst o Bruncvíkovi nebo pověst o Praotci Čechovi. Proto jistě nesmíte zapomenout pořídit ratolestem krásně ilustrované Obrázky z českých dějin a pověstí. Dále můžeme zmínit například Staré pověsti české pro děti, České pověsti pro malé děti, nebo Konec rodu Slavníkovců.
 
Mezi stálice patří bez pochyb také Ezopovy bajky. Ty můžete sehnat hned v několika provedeních, mezi kterými najdete například Ezopovy bajky od Jiřího Žáčka, Ezopovy bajky z dílny vydavatelství Svojtka nebo roztomile ilustrovanou verzi od YoYo Books.
 
Další důležitou skupinou bajek, která neoddělitelně patří k dětství, jsou řecké báje a pověsti. Trefou do černého jsou proto knihy Staré řecké báje a pověsti pro děti i Bohové řecké mytologie. S bajkami je také spojený Jean de la Fontaine, jehož příběhy opět můžete pořídit v několika zpracováních, mezi které patří i Bajky a La Fontainovy bajky.

Rozhodně neprohloupíte ani s jakoukoliv sbírkou bajek a pověstí. Podívejte se proto například na knihy Nejznámější bajky, Pohádkový svět příběhů a bajek nebo Nejkrásnější pohádky a bajky, ve kterých najdete krásné české pověsti, jako například již zmíněnou pověst o Bruncvíkovi nebo pověst o Praotci Čechovi, a dále i bajky od Ezopa či la Fontaina.