Encyklopedie a atlasy zvířat pro děti

Atlasy a encyklopedie zvířat pro děti, které máme v nabídce, jsou napsány zábavnou, ale zároveň edukativní formou tak, aby bavily jak děti, tak i jejich rodiče. Tyto knihy z říše zvířat nabízí mnoho zajímavých faktů, ilustrací i interaktivních her.
    Více
Prvním tipem je encyklopedie zvířat pro děti s názvem Barevná říše zvířat, která už na první pohled zaujme krásně ilustrovanou obálkou. Kniha obsahuje ty nejbarevnější živočichy z celého světa, kteří se i díky ilustracím od malířky Isabelly Grottové stávají přímo uměleckým dílem. Spousta z nich navíc své zbarvení nemá jen tak náhodou! To vše se dozvíte v této úžasně barevné knize, která vaše děti jistě okouzlí.
 
Podobně ztvárněná je i Podivuhodná encyklopedie zvířat. Jak už název napovídá, naleznete v ní plno podivných stvoření, která nakreslila švýcarská umělkyně Adrienne Barmanová a vymyslela pro ně úplně nové zvířecí kategorie, které jsou vtipné a originální. Podívat se tak můžete třeba na ušatce, pecivály, gladiátory, velesvůdníky nebo pichlavce! Je to tedy ideální encyklopedie zvířat pro děti, která zároveň dokáže rozvíjet i dětskou fantazii.
 
Zajímavou knihou je například i dětský atlas zvířat s názvem Zvířata ve skutečné velikosti. Zde mohou děti interaktivně zkoumat svět zvířat a díky měřítku odpovídající realitě si zároveň dokáží představit, jak velká jsou ve skutečnosti. Věděli jste například, že jazyk chameleona měří dvakrát tolik než celé jeho tělo?
 
Velmi důležitá encyklopedie je určena dětem, které se o zvířatech chtějí dozvědět zkrátka úplně všechno. Zde najdete plno zajímavých faktů o zvířatech žijících v extrémních podmínkách, dozvíte se o jejich taktikách, které používají, aby přežila, a také poznáte některé ohrožené druhy. Pomocí krátkých příběhů vás se zvířaty seznámí i další publikace pojmenovaná Velká dětská encyklopedie Zvířata.
 
Atlas zvířat pro děti obsahuje jak krásné ilustrace, tak například i zajímavá fakta o vyhynulých tvorech. Atlas zvířat celého světa potom nabízí zajímavosti, jako je nejrychlejší a nejpomalejší zvíře, největší a nejmenší zvíře nebo nejroztomilejší zvířata, s nimiž se na světě můžete setkat.
 
Pokud chcete děti seznámit se základním tříděním zvířat či je naučit něco o jejich chování a hrozbách, kterým čelí, bude pro vás ideální velká dětská encyklopedie zvířat pojmenovaná jednoduše Zvířata. Kniha je rozdělena do sedmi kapitol a postupně děti seznamuje se zajímavým zvířecím světem. Encyklopedie Zvířata v zimě zase vaše děti naučí, co dělají někteří živočichové v zimě, aby přežili a jaké různé taktiky používají.