Strašidelné příběhy pro děti

Zatímco někteří čtenáři mají při čtení hororů nepříjemný pocit, který jim v konzumaci příběhů nedovoluje pokračovat, jiní v temné atmosféře, napětí a strachu našli svou zálibu. A výjimkou v tomto ohledu nejsou ani děti! Pokud i vy máte doma ratolest, která má pro strach uděláno, a navíc patří mezi milovníky knih, bezpochyby ocení díla spadající do kategorie strašidelných příběhů.
    Více
Princezny, draci a stateční rytíři vašemu dítěti nic neříkají a raději vyhledává mumie, upíry a všemožné strašidelné přízraky? Pak si buďte jistí, že vám doma roste fanda hororu, který spíše než vyprávění se šťastným koncem ocení strašidelné příběhy. Pokud pro něj hledáte čtení, které ho skutečně zaujme, zkuste sáhnout například po díle Černá kniha tajemství, které pojednává o malém chlapci, jenž obchoduje s nejtemnějšími a nejstrašnějšími lidskými tajemstvími a zaznamenává je do prastaré knihy.

Hledáte strašidelný příběh pro děti, který ocení i ti největší Nebojsové? Pak sáhněte po Děsivých historkách, které vaši ratolest rozhodně nenechají klidnou. Uvnitř knihy najdete 25 hrůzostrašných povídek, díky kterým se mimo jiné přesvědčíte o tom, že strach mohou nahánět i zcela obyčejné předměty, jako je například poštovní schránka, hrbol pod kobercem anebo školní skřínka. A pokud máte pocit, že jedna nálož hrůzy stačit nebude, přibalte ještě Děsivé historky 2.

Mezi oblíbené hororové příběhy pro děti dále rozhodně patří také série Noční můry, která vypráví o chlapci jménem Charlie Laird, jenž svůj největší strach prožívá za zavřenými víčky. Pravidelně se mu totiž zdají noční můry, ve kterých se objevují čarodějnice, skřeti, hadi i upíři. Ale co když se jednoho dne nedokáže vzbudit a hrozí mu, že v hrůzostrašném světě uvízne navždy? A co víc, dost možná přivede do zkázy své kamarády a s nimi i celé město. Pokud se do čtení napínavého příběhu pustíte, rozhodně si nenechte ujít pokračování s podtitulem Spánkový elixír a Ztracená ukolébavka.

Pro ty, kterým dlouhé čtení nic neříká, je určená kniha s názvem Půlminutové horory. Jak už název napovídá, jedná se o krátké, ale za to pořádně strašidelné příběhy, které dala dohromady skupina proslulých spisovatelů a ilustrátorů. Začtěte se do chytlavých hororových vypravování, od začátku, anebo klidně od konce. Číst je koneckonců můžete i na přeskáčku! Od groteskních počinů až po tajemné a morbidní čtení, díky variabilitě příběhů si vybere skutečně každý. Ale pozor, stačí pár stránek a vaše děti nebudou chtít vystrčit nos zpod peřiny!

Opravdu strašidelný příběh pro děti slibuje rovněž série Děsivé storky, která přináší hned několik strašlivých vyprávění. V českých knihkupectvích je k dispozici například Kletba egyptské mumie, která vás zavede až do dalekého Egypta, konkrétně do komnat jedné z tamních pyramid plné mumií. V knize Úsměv prosím, přichází zlo vás zase zavede do strašidelného domu. Kniha s podtitulem Maska odehrávající se o Halloweenu poté líčí příběh o tom, jak se může zvrhnout koupě obyčejného převleku. A pokud patříte mezi fanoušky nejrůznějších nestvůr, jistě oceníte pokračování s podtitulem Doupě nestvůry.  

Mezi hororovými příběhy pro mládež pak rozhodně nesmí chybět ani dílo ZOM-B a jeho pokračování s podtitulem V podzemí vyprávějící o zombie apokalypse, dále Potopa a tesák či Podezřelý šprt. Menší odvážné čtenáře pak jistě zaujme Rošťák Bertík či série Strašidlář, která vypráví o čarodějnicích, vodnících, lesních strašidlech, vílách, starobylých strašidlech i těch hradních.