Před napínavými detektivkami, strašidelnými duchařskými historkami a sci-fi příběhy z budoucnosti dáváte přednost pohádkám se šťastným koncem? No a co, že zrovna nezapadáte do cílové skupiny čtenářů. Koneckonců, kdo taky řekl, že jsou pohádky jenom pro děti? V regálech českých knihkupectví najdete i ty, které jsou speciálně upravené tak, aby vyhovovaly primárně dospělým.
    Více
Co si jako první vybavíte, když se řekne pohádka? Udatné rytíře, hodné babičky a křehké princezny čekající na záchranu? Těmto pohádkám už dávno odzvonilo, tedy minimálně v publikaci s názvem Politicky korektní pohádky na dobrou noc od autora Jamese Finna Garnera, který se rozhodl jednotlivé příběhy poupravit tak, aby je co nejvíce přizpůsobil dnešnímu multikulturnímu světu, kde se mimo jiné stále více řeší otázka rovnoprávnosti obou pohlaví.

Sněhurka se proto nevydá do chaloupky, kde žije sedm trpaslíků, ale sedm vertikálně znevýhodněných mužů. A císař? Ten rozhodně není nahý! Jen upřednostňuje alternativní způsob oblékání. Zkrátka a dobře, připravte se na nálož nejznámějších pohádek, které jsou upraveny tak, aby vůbec nikoho nemohly pohoršit.

Vodník, ale trochu jinak. Tak by se dala velmi stručně shrnout kniha Návrat vodníka a jiné pohádky pro dospělé od Ingrid Hustetowé, která vypráví příběh lužickosrbského studenta Toma, který se po maturitě ocitl na životní křižovatce. Dostává se do konfliktu se společností, chybí mu zázemí a všechno ještě více komplikuje vztah s jeho vlastní profesorkou. Podaří se mu najít v životě kompromis, anebo ho vodník stáhne pod hladinu?
Hledáte příběh netradiční rodiny, který je odvyprávěn očima rostoucího dítěte? Pak určitě sáhněte po knize Moje dětství na draka, od české blogerky Šárky Rosové Váňové. Ta vás ve své publikaci zavede do socialistického Československa v letech 1973 až 1981, kde se seznámíte s malou Šárkou, která vás provede netradičními i tradičními rodinnými zážitky.

Pokud patříte mezi milovníky pohádek a zároveň vás láká lechtivé čtení, pravděpodobně oceníte dílo Erotické pohádky. Ty jsou kombinací dobře známých příběhů a erotického žánru. Podobné čtení pak nabízí třeba Nestydaté pohádky, Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do manželské postele anebo Sex nad zlato, pikantní alternativa dobře známého příběhu. O tom, že k sobě moc a sex tak nějak patří vás pak přesvědčí erotická pohádka pro dospělé s názvem Nebezpečné hrátky panovníků.

Pokus spojit erotiku a humor se za použití oblíbených filmových i knižních postav snaží autorka Jitka Přikrylová, která vybrala 13 příběhů, ke kterým přidala erotický podtext.  V jejím díle, které nese název Nemravní padouši a hrdinové, tak můžete narazit například na čaroděje Harryho Pottera, slavného Draculu, Jamese Bonda, ale i na postavy z oblíbených Hvězdných válek.