Patříte mezi čtenáře, kteří ze všeho nejraději vyhledávají knihy s temnou atmosférou strachu, z níž běhá mráz po zádech? Pokud se při čtení rádi bojíte a svět zlověstných znamení, nadpřirozených bytostí a děsivých prokletí vám není cizí, mohly by vás zaujmout nejlepší české horory, které jsou na pultech knihkupectví k dostání.   Více
Chtěli byste se dozvědět, jaká tajemství ukrývá starý dům v bažinách, co se stalo hluboko v lesích, kdo nejlépe ochrání hřbitov před vandaly, a jakou slavnostní krmi jste to vlastně ochutnali na včerejším divokém večírku, kde se to trochu zvrtlo? Nebo se snad toužíte setkat s démony a šílenými zabijáky a prožít přitom své nejhorší noční můry? Pak neváhejte a sáhněte po knize s názvem Mrazivé příběhy, kterou mají na svědomí Petr Boček a Miloslav Zubík.

Pokud vás dramatické povídky dvou oblíbených českých autorů zaujaly, nenechte si ujít ani jejich další počiny, kam patří třeba sbírky Výprodej nočních můr, Nekrosarium či Hrobořadí. A aby toho nebylo málo, Petr Boček má na svědomí také hororový román Mízožravci, jenž sleduje příběh muže, který údajně přináší smrt svým blízkým.

Jestliže patříte mezi fanoušky krátkých příběhů, které můžete přečíst na posezení, zaujmout by vás mohly také hororové sbírky pojmenované Sto hororů ve sto slovech a Může se to stát i vám. Několik česko-slovenských autorů si zde klade za cíl vyvolat ve čtenářích hrůzu, a proto rozehrávají příběhy, kde se hlavním aktérem stává člověk se svými posedlostmi a slabostmi, které mohou brzy dostihnout i vás.

Skutečnými událostmi ze šumavského pohraničí je inspirována kniha Vězněná, kterou sepsal Pavel Renčín. Díky tomuto nervy drásajícímu románu se čtenáři mohou ponořit do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a všudypřítomného zla, jež překonává lidské chápání. Hlavnímu hrdinovi se totiž zdají děsivé noční můry, v nichž se mu zjevuje mrtvá dívka, jejíž tajemství má kořeny hluboko v minulosti.

Mezi populární české horory posledních let se jistě řadí také román jménem Mainstream z pera Miroslava Pecha. Ten se soustředí na příběh mladého páru, jejichž vztah naruší spirála pochybností. Hranice mezi tím, co je skutečné a co se zrodilo z našeptávání paranoiou ovládané mysli, se začne brzy rozostřovat, až bude nakonec stejně tenká jako hranice mezi láskou a nenávistí nebo hranice mezi dobrem a zlem.

Máte rádi staré české horory, kde hlavní roli hrají duchové, paranormální jevy či pomsta ze zásvětí? V naší literatuře se s dotekem nadpřirozena můžete setkat například v knize Cáry rubáše, kde se stíny mrtvých zjevují jak ve městě, tak i na venkově. A jejich volání je opravdu těžké odolat.

Pokud si potrpíte na klasické povídky plné strachu, které kromě děsivých a tajuplných momentů nepostrádají ani prvky romantiky, sáhněte po knize pojmenované Rej upírů. Pořádnou dávku hrůzy pak slibuje i román s názvem Exekutor z pera Jiřího Pánka, horor Kazatel, který má na svědomí Honza Vojtíšek, nebo knihy Mrtvý luh, Otrávené duše a Prokletá kaple.