Atlasy a encyklopedie zvířat

Věděli jste, že kůže tygrů je stejně pruhovaná jako jejich srst, že život vážky trvá pouhých 24 hodin nebo že krtek za jedinou noc zvládne vykopat tunel o neuvěřitelné délce 100 metrů? Zvířata bezpochyby patří k tomu nejzajímavějšímu, co naše planeta Země nabízí. Ponořte se hlouběji do jejich zajímavého světa a zjistěte o nich více díky atlasům a encyklopediím dostupným v našem e-shopu.
    Více
Ať chceme nebo ne, příroda nás nikdy nepřestane udivovat, zvlášť pokud se jedná o říši zvířat, která kromě známých živočichů oplývá i naprostými raritami. Už jste slyšeli o chlupatém krabovi, vose, co vypadá jako panda, anebo o rybě s rtěnkou? Pokud ne, rozhodně byste měli zalistovat bohatě ilustrovanou knihou Podivuhodná zvířata, která je plná informací a zajímavostí, které vás dozajista překvapí. Na jejím vzniku koneckonců pracoval tým zkušených přírodovědců.

V případě, že se o zvířatech chcete více dozvědět spíše v globálnějším měřítku, byste na pultech knihkupectví určitě neměli minout encyklopedii Zvířata z celého světa, díky které zabrousíte na statek, do lesa ale i do nebezpečné divočiny. Pokud vás zajímá spíše to, jak jednotliví živočichové přemýšlí, mohla by se vám líbit publikace Jak zvířata myslí a co cítí, která vám jednotlivé tvory dozajista pomůže pochopit. A jestli jste někdy přemýšleli nad tím, Co si myslí kůň, sáhněte po atlasu zvířat, který napsala autorka Sibylle Luise Binderová.

Do zvířecí říše nepatří jen savci, ptáci a ryby, o kterých vypráví nejeden atlas a encyklopedie zvířat, ale také tvorové o poznání menší. Myslíte si, že na hmyzu není nic zajímavého? Kniha Brouci a motýli vás jistě vyvede z omylu. Díky ní se dozvíte například to, kteří motýli jedí shnilé maso, jak se brouci orientují ve tmě a který tvor si staví hnízda vyšší, než je člověk.

Že jsou včely důležité pro ekosystém naší země si zřejmě uvědomují úplně všichni. Tušili jste ale, že v momentě, kdy by vyhynuly, lidstvo by vymřelo zhruba čtyři roky po nich? A víte, že tato pilná stvoření dokáží i řádně lenošit? To, a ještě mnohem více, přináší uznávaní odborníci na včelí komunitu v knize Zázračný atlas včel. Ti, kteří ve včelařině našli své hobby a chtějí se v tomto ohledu více vzdělávat, pak mohou sáhnout například po publikaci Myslet jako včela a rovnou na ni navázat druhým dílem Včelařit jako včela.

Toužíte se seznámit s mrštnými a nebezpečnými predátory, kteří se řídí jednoduchým pravidlem: silnější přežije? Pak určitě sáhněte po encyklopedii zvířat Neobyčejná zvířata s podtitulem Mistři lovu. Prostřednictvím této knihy nahlédnete do života tiše našlapujících lvů, smrtících žraloků ale i ovcí, které si svou vynalézavostí mnohdy dokáží zachránit život. Zároveň se dozvíte i to, jakými způsoby dravé šelmy stopují a loví svou kořist.

Pokud patříte spíše mezi příznivce lesů, jistě oceníte atlas zvířat a rostlin s názvem Velký průvodce lesem. Ten vás zavede do míst, která jsou domovem mnoha druhů živočichů, rostlin a hub. Ukáže vám, jak spolu tyto ekosystémy dokáží přežít, a dozajista vás překvapí tím, kolik zvířat lze v jednom jediném lese najít.

A jaké čtení pořídit malým dětem? Ty, které mají rády hádanky a baví je poznávat nové věci, budou nadšení z encyklopedie zvířat Kdopak to tu běžel. Pomocí té se naučí poznat stopy mnoha živočichů, kteří svou přítomnost prozradili pohybem po sněhu. Tím, co jednotliví tvorové dělají v nejchladnějším období roku, se pak zabývá atlas zvířat pro děti s názvem Zvířata v zimě. Pokud dáváte přednost komplexnějším informacím a zajímavostem, nenechte si ujít Atlas zvířat z celého světa nebo publikaci s názvem Zvířata ‒ Velká ilustrovaná encyklopedie.