Atlasy a encyklopedie motýlů a housenek
Milovníky motýlů by mohla zaujmout také čtyřdílná řada atlasů, které zkoumají motýly a housenky střední Evropy. Zatímco kniha Denní motýli představí čtenářům známé čeledi motýlů s výlučně denní aktivitou, jako jsou babočkovití, modráskovití a běláskovití, publikace Noční motýli I., Noční motýli II. a Noční motýli III. se věnují výhradně motýlům aktivním po setmění.
Atlas motýlů pojmenovaný Drobní Motýli, který má také na svědomí vydavatelství Academia, obsahuje informace o 39 čeledích s celkem 1166 druhy. U každého z nich najdete rozpětí křídel, determinační znaky, typickou dobu výskytu i základní poznatky o výskytu na našem území. Systematickému přehledu jednotlivých motýlů předchází ovšem i kapitoly o druhovém bohatství, historii jejich studia, morfologických zvláštnostech, původu naší motýlí fauny a její ochraně.
V Malém atlasu motýlů najdete více než dvacet druhů našich motýlů, které jsou zde zobrazeny neobvyklými uměleckými technikami – od koláže přes různé fotografie, akvarely a dětské kresby až po speciální modely z listů a hůlek. Pomocí této publikace navíc přijdete na kloub všemožným záhadám ze světa motýlů, které trápí každého začínajícího entomologa.
Chcete svět hmyzu představit také vašim dětem? S tím vám pomůže atlas housenek, brouků a motýlů pojmenovaný Brouci a motýli: Kuk pod okénko. Malí nadšení entomologové se tam dozví třeba proč včely tančí, kteří motýli se živí shnilým masem, jak hledají brouci cestu v naprosté tmě nebo další fascinující fakta o životě bezobratlých tvorečků. Pohádkový svět motýlů můžete s dětmi obdivovat také v knize s názvem Svět motýlů, kterou má na svědomí Rita Mabel Schiavo.