Ačkoliv se pavouků spousta lidí bojí a někteří je dokonce považují za odporné, jiné tito drobní živočichové nepřestávají fascinovat. Ať už se řadíte do kterékoliv kategorie, jistě neuškodí, když se o pavoucích dozvíte něco víc. K tomu se vám budou skvěle hodit atlasy a encyklopedie pavouků, které jsou plné poučných informací i zajímavostí ze světa zvířat.   Více
Mezi nejoblíbenější publikace, které studují říši hmyzu, se jistě řadí třeba atlas pavouků pojmenovaný Svět pavouků a hmyzu. Ten čtenářům přináší fascinující informace o drobných členovcích, ale také spoustu detailních ilustrací a nádherných fotografií. Díky tomu si můžete prohlédnout prostředí, kde pavouci i další zástupci hmyzu žijí, seznámit se s tradiční strategií jejich útoku i obrany, poznat jejich jídelníček i systém kamufláže a odhalit velké množství nečekaných tajemství.

Se zástupci třídy hmyzu se setkáváme prakticky všude – pobíhají po zemi, tvoří si složité chodbičky v půdě nebo kolem nás poletují ve vzduchu. Zároveň se jim povedlo osídlit téměř veškerá místa na naší planetě, a to od lesů a pralesů, přes pouště až po vysoká pohoří. Pokud se o drobných členovcích, mezi něž se řadí kromě pavouků také štíři nebo třeba stonožky, chcete dozvědět něco víc, nenechte si ujít publikaci Hmyz a pavouci: Na vlastní oči.

Další oblíbená encyklopedie, která vám prozradí zajímavosti ze života pavouků, se nazývá Atlas: Pavouci České republiky. Odborníci se zde zabývají 865 druhy, s nimiž se na našem území můžete setkat, a alespoň částečně také odkrývají jejich zvyklosti. I naši pavouci jsou totiž rozmanití ve své velikosti, ve zbarvení, ve způsobu života, ale i ve vztahu k okolní přírodě.