Atlasy a encyklopedie koní

Pokud se zajímáte o tyto nádherné a vznešené tvory, naše knihy o koních vám poskytnou všechny důležité informace, které se týkají péče, jejich vlastností i charakteristiky jednotlivých plemen. Zároveň se však můžete dozvědět něco o dostizích a jejich významu.
    Více
Prvním tipem je jedna z našich nejprodávanějších knih s názvem 101 věcí, které bychom měli vědět o koních. Tato publikace se zabývá jak historií a úlohou koní v dějinách, tak i vztahem koně k člověku. Je bohatě ilustrovaná a každý milovník koní by ji měl mít ve své knihovně. Podobně koncipována je poté i kniha Koně divocí i zkrocení, která se také zabývá jejich zajímavou historií.
 
Atlas koní pojmenovaný Kůň od A do Z  přináší více než 1000 abecedně seřazených hesel, která se zabývají vším, co se týká koní, jak už ostatně napovídá i samotný název. Chov koní od Jaromíra Duška se poté zabývá především těmi nejdůležitějšími otázkami spojenými s chovem těchto překrásných stvoření. Dozvíte se základní informace o charakterech jednotlivých plemen, důležité poznatky z psychologie či zajímavosti z dostihů.
 
Encyklopedie koní s názvem Plemena koní je určena jak začátečníkům, tak i pokročilým jezdcům. Kromě charakteristiky plemen se zde dozvíte také základy výcviku a jízdy na koni nebo poznatky z jezdeckých soutěží. Podrobnější informace o výcviku koní následně naleznete v knize Výcvik a chov koní. V ní je popsané vše podstatné o pomůckách a vybavení při výcviku, ale naleznete zde i rady pro jízdy v terénu a typy chodů.
 
Právě pro volnočasové koně jsou důležité určité principy výchovy. To krásně popisuje známý výcvikový jezdec Petr Kreinberg ve své knize Ježdění ve volném čase. Vypráví zde o různých technikách a zajímavými kapitolami jsou například Nejdůležitější lekce na ruce nebo Cviky v sedle.
 
Kniha Přírodní léčba koní se zabývá domácími způsoby, jak ošetřit vašeho koně, a to od použití jablečného octa až po čajový olej. Různé přírodní léčebné prostředky naleznete pohromadě v této knize společně s poznatky veterinářů.
 
Pokud se zajímáte spíše o poníky, doporučujeme encyklopedie koní jako Poníci od Stanislava Hošáka, který zasvětil celý svůj život péči o koně, nebo knihu Koně a poníci z řady Ottovy encyklopedie.