Atlasy a encyklopedie koček

O kočkách se obecně ví, že jsou svými pány. Snažit se je vycvičit podobně jako psy proto nemá příliš smysl. S kočkou se zkrátka musíte naučit žít, respektovat ji a brát jako samostatnou jednotku, která vám možná jednou za čas dovolí využít celou plochu vaší postele anebo se zachumlat do jejího kožíšku, aniž by se vám drápy zasekla do kůže. Koneckonců, ne nadarmo se říká, že majitelé bydlí u svých koček, nikoli naopak.
    Více
Někdo by o kočkách řekl, že jsou ztělesněním lhostejnosti, jiný v nich vidí sebevědomá, samostatná zvířata, která svého páníčka poctí přítomností jen tehdy, pokud se jim samotným zachce. Ať jsou to zvířata sebetvrdohlavější, jako každý jiný domácí mazlíček potřebují správnou péči. S tou vám poradí například encyklopedie s jednoduchým názvem Kočka od Helgy Hoffmanové. V její publikaci se dozvíte mimo jiné to, jak zvíře správně krmit, jak kočku vychovávat a najít společné hry nebo co dělat v případě, že mazlíček onemocnění.

Pokud s chovem kočky teprve začínáte, můžete rovněž sáhnout po knize s názvem Moje první kočička, která je kromě cenných rad doplněna i o zábavné ilustrace, a to z toho důvodu, aby kromě dospělých zaujala také malé čtenáře. Ti v ní mimo jiné najdou skvělé tipy na to, jak kočku lépe poznat, jak o ni pečovat anebo jak vyrobit vlastní jednoduché hračky. S tím, jak z roztomilých koťat vychovat přátelské „dospěláky“, poradí i kniha Kotě.

Toužíte kočky spíše pochopit? Určitě si nenechte ujít publikaci Kočičí řeč. Tato přehledná příručka by měla být pravou rukou každého chovatele, který chce svému mazlíčkovi co nejlépe porozumět i po psychické stránce. Pokud se začtete do jednotlivých stránek, dozvíte se například to, co o kočkách vypovídá výraz očí, poloha hřbetu či ocasu a tlapek. Autor Gerd Ludwig ve svém díle navíc zabrousí i do tématu hlasových projevů a teritoriálního značkování, kterého se spousta milovníků koček tolik obává.

Nakonec nechybí ani rady ohledně toho, jak si poradit s jednotlivými nešvary. Čtenář se tak dozví třeba to, jak by se měl zachovat, pokud kočka loudí u stolu, ničí drápky pohovku anebo přehnané žárlí. Stejnou tématikou se pak zabývá i publikace Co nám říká kočka? od Helgy Hoffmannové nebo kniha Snažíme se porozumět kočce.

Určitě je dobré myslet na to, že rozdílnou péči vyžaduje kočka, která se pohybuje doma i venku, a ta, jež celé dny tráví v bytě. O tomto tématu pojednávají encyklopedie koček s názvem Lev v obýváku či Pokojová kočka.

Ačkoli jsou kočky známé tím, že lpí na čistotě, občas se majitelé mohou setkat s výjimkami, kdy se jejich mazlíček naopak vyžívá v dělání nepořádku. V takovém případě poslouží publikace Nečistotnost u koček. A pro ty, kteří chov těchto zvířat berou opravdu vážně, jsou k dispozici také speciální atlasy koček, do kterých si jako majitelé můžete zaznamenávat všechny důležité milníky ve vašem společném životě. Tuto možnost nabízí třeba První rok s mojí kočkou. Vtipnou formou o kočkách vypráví knihy Jak blafovat o kočkách nebo Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi.

Tušili jste, že kočky dokáží i léčit? Ne? Přečtěte si knihu Léčba kočkou od autorky Olgy Krumlovské, která je v díle popisuje jako velice empatická zvířata. Pokud hledáte atlas koček, který snadno strčíte do kapsy, určitě sáhněte po publikaci Kočky. Dětem je pak určená Moje nejmilejší kočičí knížka, která je plná zábavných obrázků doplněných krátkými výstižnými texty.