Atlasy a encyklopedie psů

Je už docela klišé říkat, že pes je nejlepší přítel člověka, ale ono to tak opravdu je. Pro všechny milovníky psů, nadšené chovatele, zkušené pejskaře i zájemce o prvního pejska jsou zde proto rozmanité encyklopediea a atlasy psů plné praktických rad, zajímavých informací i tipů na to, co mají psi rádi.
    Více
Pokud zvažujete, že si do rodiny pořídíte nového parťáka, bude se vám hodit prostudovat si nejdřív atlas plemen psů, abyste zjistili, co můžete očekávat. Na výběr je v tomto případě široká škála encyklopedií psů, které vám s výběrem jistě poradí. Jmenovat můžeme například Bišon frise, Mops, Francouzský buldoček, Kolie dlouhosrstá a krátkosrstá, Zlatý retrívr, Labradorský retrívr nebo  Parson a Jack Russell teriér. Další atlas plemen psů, který by se vám mohl hodit, je jednoduše pojmenovaná kniha Psi nebo třeba publikace Psi, Příruční atlas.
 
Pro nové majitele psů pak bude důležité naučit se se svým zvířetem dobře pracovat a správně ho vychovat. Pokud máte pejska od štěněte, zainvestujte například do knihy Šťastný pes. Tento atlas psů obsahuje tréninkový plán, který výrazně usnadní základní výchovu pejska. Stejně tak je dobré mít po ruce psí atlas Výcvik štěněte den po dni.
 
Zajímavý atlas psů představuje kniha 101 psích triků, která místo psích plemen ukáže spoustu různých povelů, které můžete svého pejska naučit, a tím ho i skvěle vychovat a posílit vaše pouto. Mezi důležité atlasy a encyklopedie psů musíme zařadit i publikaci Jak prodloužit život vašeho psa.
 
Na čtyřnohé kamarády nedají dopustit zejména děti. Právě pro ně je určená encyklopedie psů Můj první pejsek, ve které se naučí, jak psovi porozumět, jak se k němu chovat i jak si s ním správně hrát. Zkrátka pomůže, aby se z dítěte a psa stali ti nejlepší kamarádi. Hraní si je ale důležité pro každou věkovou kategorii. Proto neváhejte sáhnout po publikaci Hry se psem.
 
Kniha Vlčí mluva pro pejskaře není úplně encyklopedie psů v klasickém slova smyslu, ale všechny majitele čtyřnohých chlupáčů poučí o častých omylech, které lidé vůči psům dělají, a naučí je vycházet se svým psem co nejlépe díky pochopení, jak psi i vlci od přírody fungují. O správně nastaveném vztahu mezi psem a člověkem pojednává i encyklopedie psů Týmová spolupráce mezi člověkem a psem a jak porozumět vašemu pejskovi poradí encyklopedie psů Co má pes na jazyku.