Atlasy a encyklopedie rostlin

Chystáte se prozkoumat tajemství bylinek, naučit se rozeznávat druhy hub nebo se chcete dozvědět něco víc o stromech a dřevinách? Naše atlasy rostlin vám umožní prohlédnout si tento svět do těch nejmenších detailů. V následujících řádcích vám přinášíme tipy ze všech těchto kategorií.
    Více
Pokud se například chystáte na dovolenou ke Středozemnímu moři či k Baltu, bude se vám hodit kapesní atlas rostlin Mořské pobřeží. Je doplněn o unikátní fotografie a bude vám dokonalým pomocníkem při vaší cestě po pobřeží. Jestliže jste se rozhodli pouze pro výlet po Česku, bude se vám hodit Průvodce naší přírodou nebo atlas rostlin Rostliny na poli a v lese.
 
Pokud se chcete začít věnovat bylinkářství, prvním tipem je náš nejprodávanější atlas Moje kniha divokých bylin od M. Wurftové, která je zkušenou učitelkou v oblasti bylinkářství. Kniha obsahuje třicet nezajímavějších bylin, ale i velké množství podstatných informací ze světa rostlin, které jsou doplněné o zajímavé recepty. Je zároveň obohacena i o krásné fotografie.
 
Další zajímavou knihou z této oblasti je Atlas bylin, jako průvodce českou přírodou. Je to naučně populární encyklopedie rostlin, kde najdete přes sto druhů bylinek, na které můžete narazit v naší krásné české krajině od jara až do podzimu. Zde jsou byliny řazeny podle abecedy a jedná se o atlas rostlin dle barvy květu. Opět je doplněn fotografiemi pro lepší zapamatování.
 
Pokud vás zajímá houbaření, bude pro vás tím pravým ořechovým z kategorie encyklopedií rostlin kniha Pozoruhodný svět hub. Najdete zde více než 453 druhů hub včetně těch velice vzácných, které běžně v atlasech nenajdete. Další zajímavý atlas rostlin je Ottův velký atlas Houby, který obsahuje 1 200 druhů hub jak z Česka, tak ze Slovenské republiky. Jak houby pěstovat vám poté poradí kniha od T. Lynche s názvem Pěstování hub.
 
Ze světa stromů a dřevin za nás doporučujeme knihu Stromy, kde najdete stromy z celé Evropy, nebo německou publikaci pojmenovanou Tajný život stromů. Tato kniha byla nominována jako český bestseller za rok 2016 v kategorii Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé. Zjistíte zde například to, že stromy mají paměť, pociťují bolest anebo že můžou dokonce dostat úpal. V podobném duchu se pak nese Moudrost lesa od stejného autora.