Atlasy a encyklopedie květin

Pěstujete na zahrádce léčivé bylinky, pečlivě se staráte o všemi barvami hrající květinové záhony nebo se jen chcete dozvědět více o tom, co všechno u nás roste a jakou péči věnovat jednotlivým druhům květin? Vyberte si jednu z našich knížek, kde hlavní roli hrají známé i méně známé rostliny, a pořiďte si krásné atlasy a encyklopedie květin.   Více
Květiny rozhodně patří k tomu nejkrásnějšímu, co příroda vytvořila. Ať už se půjdete projít do lesa, na louku či na pole, nebo se zkrátka jen rozhlédnete po vlastní zahradě, najdete zde stovky rozmanitých druhů. Jejich kouzlo můžete zkoumat v knize pojmenované Květinový rok, která čtenářům každý měsíc představí jednu rostlinu. Informace o všemožných bylinkách a květinách zároveň doplní i „dědkovské rady“ a zajímavé postřehy Pavla Taussiga.

Krásnou publikaci, která představuje oslavu rozmanitých barev, tvarů a vůní květin, si připravil také Michael Scott. Kniha s názvem Květinová zahrada popisuje znaky více než 50 druhů květin, je doplněna četnými ilustracemi a čtenáře potěší také svým poetickým textem. Díky speciálním vytlačovacím částem jednotlivých stránek se zároveň naučíte květiny spolehlivě rozeznat a zároveň tuto kouzelnou knihu proměníte v umělecké dílo.

Chcete se naučit, jak správně rozeznat jednotlivé zahradní květiny? Atlas pojmenovaný Kytičky kolem nás představuje vhodnou příručku, která vás seznámí s těmi nejčastějšími druhy a ke každému přidá podrobný popis. Kniha s názvem Klíč ke květeně České republiky zase čtenářům vysvětlí, s jakými rostlinami se u nás můžete setkat, a pomůže s jejich určováním. Zajímavá je poté i publikace Naše květena.

Už před mnoha tisíci lety pochopili naši dávní předkové, že některé rostliny mají zvláštní léčivé účinky a pomáhají při různých obtížích. Chcete se i vy dozvědět, k čemu jednotlivé bylinky slouží? Sáhněte po knize s názvem Pozoruhodný svět bylin, kterou má na svědomí Kim Hurstová. Najdete zde příběh sto padesáti druhů rostlin, které se využívají pro různé kulinářské, léčebné, kosmetické i řemeslné účely.

Pokud se chcete naučit, jak od sebe rozeznat různé druhy bylin, které najdete v českých zahradách, na loukách i v lesích, nápomocná by vám mohla být kniha Atlas bylin: průvodce českou přírodou. Najdete zde více než 100 planě rostoucích druhů, které u nás kvetou od časného jara až do pozdního podzimu, ale také spoustu fotografií pořízených v jejich přirozeném prostředí.

Že plané byliny a plané plody mají obrovské množství dobrých vlastností, to vám jistě nemusíme dlouze vysvětlovat. Jak je ale pěstovat na vlastní zahrádce a správně sklízet? S tím čtenářům poradí Monika Wurfová a její publikace s názvem Moje kniha divokých bylin. Obsahuje portréty třiceti nejzajímavějších planých rostlin, informace o jejich léčivém využití, ale i velké množství delikatesních receptů.

Patříte mezi vášnivě pěstitele orchidejí a chtěli byste se o těchto zvláštních rostlinách dozvědět co nejvíce? Pomoci by vám mohl atlas pokojových květin s názvem Orchideje Evropy a přilehlých oblastí. Obsahuje informace ohledně 219 druhů a 233 poddruhů, spoustu barevných fotografií i podrobné popisy. Na druhy, které najdete v naší malebné kotlině, je poté zaměřena kniha Orchideje České republiky.

Hledáte nějaký pěkný atlas květin pro nejmenší čtenáře? I tady je rozhodně z čeho vybírat. Zajímavá je třeba kniha Poznej květiny, stromy, zvířátka z pera Markéty Vítkové, která pomocí dvou příběhů provede děti světem přírody a přiblíží jim rozmanitost květin a jejich semínek, stromů, ale i zvířecích kamarádů a jejich stop. Další krásná publikace pro děti se nazývá Bylinkář. Babička Kytička, která zná každou rostlinu i strom, ukáže malým čtenářům kouzla přírody a předá jim něco ze svých drahocenných vědomostí.