Zajímají vás bylinky? Chcete se naučit využívat kouzel těchto rostlin a dozvědět se něco nového? V tom případě si pořiďte speciální atlas nebo se podívejte do krásné encyklopedie bylin! V naší nabídce najdete mnoho knih zaměřených na bylinkářství a níže vám přinášíme pár tipů na některé z nich.
    Více
Prvním tipem je Moje kniha divokých bylin od M. Wurftové, která je zkušenou učitelkou v oblasti bylinkářství. Kniha obsahuje třicet nezajímavějších bylin a velké množství podstatných informací ze světa rostlin, které jsou doplněné o zajímavé recepty. Kniha je zároveň obohacena i o krásné fotografie, podle kterých jednotlivé bylinky snadno poznáte.
 
Další zajímavou knihou z této oblasti je Atlas bylin, který slouží jako průvodce českou přírodou. Jedná se o naučně populární atlas bylin, kde najdete přes sto druhů bylinek, na které můžete narazit v naší krásné české krajině od jara až do podzimu. Byliny jsou zde řazeny podle abecedy a dle barvy květů a opět jsou doplněny fotografiemi pro lepší zapamatování.
 
Léčivé a kouzelné byliny mezi dveřmi a brankou je atlas bylinek, kde autor vybral devět rostlin a důkladně líčí jejich blahodárné účinky. Jedná se o rostliny, jež nalezneme všude mezi naším domovem a zahradou. Není proto divu, že zde naleznete bylinky, jako je kopřiva, pelyněk černobýl, popenec, kozí noha, jitrocel, přeslička, sedmikráska, ptačinec nebo pampeliška.
 
Kniha Léčivé rostliny „do kapsy“ obsahuje výběr bylin z celé Evropy. Přes 180 druhů rostlin je zde vyobrazeno s podrobným popisem včetně léčivých účinků, správného sušení či informace o tom, jak byliny správně sbírat. Tato encyklopedie bylin obsahuje i vysvětlení základních botanických pojmů.
 
Pozoruhodný svět bylin nám přináší popis 150 druhů rostlin z celého světa. Pomocí různých příběhů se zde dozvíte více o magickém světě bylinek, ale také o jejich využití v dobách, kdy ještě nebyly žádné moderní technologie. Kniha je navíc bohatě ilustrována.
 
K dostání je u nás i Encyklopedie bylin, ve které se dočtete o využití rostlin společně s jejich léčivými, výživovými, vonnými a kosmetickými vlastnostmi.
 
A pokud byste hledali něco pro děti, doporučujeme knihu Bylinkář, kde se děti pomocí krásného příběhu o babičce Kytičce, která zná každou bylinku a květinku, dozví, jak jednotlivé rostliny rozpoznat a jaké jsou jejich zázračné účinky. Dalším tipem by potom byla dětská knížka Byliny malé čarodějky, která funguje na podobném principu a seznamuje děti s kouzelným uměním pomocí bylinek.