Atlasy a encyklopedie aut

Patříte mezi fanoušky automobilových závodů, nenecháte si ujít jediný pořad o motorových vozidlech a když někde zahlédnete pěkné auto, nadšeně si ho prohlížíte a fotíte? Nebo jste v tomto oboru nováčkem a chcete se o automobilovém světě dozvědět něco víc? V tom případě si nenechte ujít naše atlasy a encyklopedie aut!   Více
Ve světě automobilů se příliš neorientujete, ale rádi byste si něco přečetli o historii jednotlivých značek? Pomoci by vám mohla kniha Automobily: Jména, značky a znaky, kterou mají na svědomí Jiří Fiala a Petr Strossa. Najdete zde například informace o tom, jaký význam mají slavná loga, ale dozvíte se také spoustu zajímavostí, které se týkají českých i zahraničních automobilů.

S orientací v automobilovém světě by vám mohla pomoci také encyklopedie Auta: Velký obrazový průvodce, která zahrnuje celé dějiny tohoto odvětví od prvních vozů z 80. let 19. století až po současnost, a to včetně celé řady dobových fotografií. A pokud se chcete dozvědět ještě víc, sáhněte třeba po knize jménem Autoprůvodce či po publikaci nazvané Nejslavnější automobily světa.

Velký význam hrají také loga automobilek, která mají jedinečnou schopnost upoutat na sebe pozornost. Průvodce automobilovými znaky pojmenovaný Loga a jejich grafické zpracování vypráví příběhy, jež se ukrývají za jednotlivými emblémy, a to jak těmi existujícími, tak i těmi, které už zanikly. Fakta o konkrétních značkách určitě ocení všichni automobiloví nadšenci.

Co takhle náhled do historie? Dvě století automobilového vývoje na našem území čtenářům představí publikace Motorismus v srdci Evropy. Ta přináší informace o slavném parním vozu Josefa Božka, pokračuje v období Rakouska-Uherska, první republiky a protektorátu, ale zároveň se soustředí také na éru budování socialismu a současný vývoj. Aby toho nebylo málo, nechybí ani představení legend motoristického hnutí.

Pokud se zajímáte především o vozidla, která byla vyrobena v Česku, i pro vás máme několik zajímavých tipů. Historii výroby osobních a sportovních automobilů na našem území od roku 1912 představí třeba kniha Dvě století českých automobilů a ještě hlouběji do historie nahlédne publikace Encyklopedie automobilů: České a slovenské osobní automobily od roku 1815 do současnosti.

Milovníky sportovních vozů pak jistě potěší také jeden z dílů Ottovy encyklopedie do kapsy s názvem Rychlá auta. Ten čtenářům nabízí přehled o technických parametrech nejrychlejších automobilů, které byly na světě vyrobeny, a to včetně různých zajímavostí a informací o jejich motorech a výkonu. A pokud máte rádi rychlá vozidla, nenechte si ujít ani publikaci Sportovní jízda autem.

Ani čtenáři, kteří by se rádi dozvěděli něco o konkrétních typech vozidel, u nás nepřijdou zkrátka. Historické automobily představí třeba kniha Auta první republiky, bližší náhled do výroby náklaďáků v plzeňské Škodovce nabízí publikace Vojenské nákladní automobily Škoda, do dějin kopřivnické automobilky nahlédne kniha Tatra: Nákladní a užitková vozidla, autobusy a trolejbusy a o tom, jak se vyvíjela vozidla záchranné služby poreferuje titul Sanitky v Československu a Česku (1918-2018).

Pro fanoušky konkrétních typů vozidel je zároveň určená i řada automobilových příruček s názvem „Jak na to?“. Ať už patříte mezi profesionály, nebo jste naprostý amatér, s údržbou a opravou auta vám poradí třeba publikace Škoda Fabia, Opel Astra H/Zafira B, VW Golf/Jetta/Touran, BMW 5 Typ E39, Audi A4/Avant/Cabrio či VW Polo, Seat Ibiza.